Sobota

13. července 2024

Nyní

20°

Zítra

21°

Svátek má

Prezident na plátně. Letní kino Tripsi dnes promítne film Havel

28. 7. 2020

page.Name
Letní kino Tripsi v areálu Černínsko-Morzinské kaple dnes nabídne divákům skutečnou lahůdku. Je jí zbrusu nový film Havel, který zachycuje významnou část života prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. Promítání začíná jako obvykle - ve 21:30.

Celovečerní film Havel přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. „Portrét státníka nečekejte,“ slibuje režisér Slávek Horák. Film se soustředí na Havlův bouřlivý osobní život, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor. V centru všeho je pak neobvyklý a o to silnější vztah s manželkou Olgou.

Film Havel se odehrává mezi roky 1968 a 1989 a zachycuje dlouhou cestu a proměnu hlavního hrdiny od lehkovážného a úspěšného dramatika šedesátých let, přes bojovníka za lidská práva v letech sedmdesátých až po vůdčí osobnost sametové revoluce a celosvětovou ikonu. Dějiny jsou ale až v druhém plánu, film Havel nabízí především velký, vzrušující a málo známý příběh, jakých není ve světě mnoho.

(Bontonfilm, jš)
Foto: ceskatelevize.cz