Středa

24. července 2024

Nyní

14°

Zítra

11°

Svátek má

Vrchlabí a Jilemnici ovládnou Krkonošské koncerty

3. 7. 2020

page.Name
Nejprve to vypadalo, že kultura v Krkonoších bude letos kvůli nevyzpytatelné situaci okolo koronaviru chudá. Opak je pravdou. Organizátoři tradičních Krkonošských pivních slavností ve Vrchlabí připravili sérii koncertů pod širým nebem a podařilo se jim ukořistit samá věhlasná jména.

Jako první to poslední červnový pátek odstartovala rocková jistota Wohnout s kapelou This, ve které hraje a zpívá také herec a režisér Vojta Kotek. Spanilá jízda pokračuje ve středu 15. července, kdy do vrchlabského letního kina Tripsi dorazí skočná parta Rybičky 48 s předkapelou. Soutěž o vstupenky je ZDE.

„Areál kina pod majestátní věží Morzinsko-Czerninské kaple vytváří opravdu magické prostředí pro konání podobných akcí a jsme moc rádi, že tu můžeme koncerty zvučných kapel pořádat,“ říká k projektu organizátor Petr Ticháček.

Aby se uspokojila poptávka i v sousední Jilemnici, proběhnou zde hned dva rockové koncerty - v pátek 24. července na parkoviště vedle společenského domu Jilm přijede svébytná formace Trautenberk a 7. srpna svůj hit Svařák zahraje kapela Harlej.

„Největším úlovkem je ale bezesporu populární skupina Divokej Bill, o kterou usilujeme již několik let. Vzhledem k náročným podmínkám však nebylo možné její vystoupení uspořádat. Letos se zadařilo a jsme nesmírně rádi, že konečně pod vrcholky hor tento energický band vystoupí,“ doplňuje program Petr Ticháček.

Divokej Bill ve vrchlabském letním kině vystoupí v sobotu 22. srpna a před ním ještě proběhne dětské odpoledne pro rodiny s dívčí skupinou Lollipopz.

Na závěr si organizátoři připravili vskutku šťavnatý kousek. Bránu Krkonoš navštíví originální úkaz Kapitán Demo, společně s pionýry českého hip-hopu, trojicí PSH. Tuto výraznou sestavu doplní výherci den Anděl, the Atavists, a pozitivní banda Lety Mimo. „Výraznější konec jsme si nemohli přát, usmívá se Ticháček. Tento minifestival proběhne v kině Tripsi v sobotu 5. září a pořadatelé věří, že bude důstojnou tečkou za celou sérií.

Vstupenky můžete kupovat na portálu smsticket nebo v informačních centrech ve Vrchlabí, Jilemnici, Semilech, Nové Pace.

(bog, tz-pti)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš