Středa

24. července 2024

Nyní

14°

Zítra

11°

Svátek má

Koronavirus řekl „ne“. Pivky ve Vrchlabí ani Jilemnici letos nebudou

4. 5. 2020

page.Name
Krkonošské pivní slavnosti ve Vrchlabí i v Jilemnici, které patří mezi tradiční a nejvíce navštěvované společenské a kulturní akce v podkrkonoší, se letos kvůli vládním omezením v rámci boje proti koronaviru neuskuteční. Pořadatel Petr Ticháček už oznámil nové termíny obou akcí v příštím roce.

Vážení přátelé.

Doufali jsme do poslední chvíle, že se situace uklidní, že se stane zázrak, nebo že se s definitivním rozhodnutím počká na další měsíce, ale rozkaz zněl jasně – žádné letní akce s tisíci lidmi. Bohužel tedy i my musíme oznámit, že se letos neuskuteční 4. ročník Krkonošských pivních slavností v Jilemnici a 23. ročník ve Vrchlabí.

Velmi nás to mrzí. Nejen, že je to naše celoroční práce, ale dobře jsme si vědomi toho, že tradiční pivky jsou jakýmsi letním vyvrcholením v regionu Krkonoš, kde se potkávají přátelé, rodiny, popijí lahodná piva menších i větších pivovarů a navíc si poslechnou známé i lokální kapely. Letos se tak za dlouhou historii akce nestane.

Stejně jako u koncertu legendy Olympic, který byl přesunut na sobotu 15. 5. 2021, i v případě Krkonošských pivních slavností platí zakoupené vstupenky i na příští ročníky. V případně nutnosti Vám budou vráceny peníze.

Pokud se během dalších měsíců situace změní a bude povolen vyšší počet návštěvníků na akci bez výraznějšího omezení, což pevně věříme, pokusíme se v regionu uspořádat několik zajímavých koncertů… neradi bychom, abyste přišli v létě zcela o kulturní vyžití. Takže sledujte bedlivě naše stránky www.krkonosskepivnislavnosti.cz. 

Už nyní můžeme oznámit termíny na příští rok – v Jilemnici se pípy roztočí v sobotu 19. 6. 2021, ve Vrchlabí v sobotu 14. 8. 2021. Děkujeme za přízeň, přejeme především pevné zdraví a budeme se těšit na dalších akcích, které pro vás připravujeme.

Petr Ticháček, pořadatel Krkonošských pivních slavností