Pondělí

24. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Divokej Bill: Jsme natěšený, máme nazkoušeno a budem to tam sypat!

17. 8. 2020

page.Name
Místo tradičních Krkonošských pivních slavností ve Vrchlabí se letos během letních prázdnin koná v areálu letního kina Tripsi několik koncertů známých hudebních skupin. Jednou z nich bude i Divokej Bill, který do Vrchlabí zavítá v sobotu 22. srpna. „Milí fandové, přijďte si zařádit,“ pozval na tento koncert nejen čtenáře Vrchlabinek zpěvák a kytarista Václav Bláha.

Jak jste jako kapela strávili dobu coronavirové epidemie? Nakolik ovlivnila vaše koncertní nebo tvůrčí plány?
Odpočinuli jsem si. Prostě jsme to přijali jako fakt, ani jsme se s kapelou nevídali, každý se někam zašil a bylo. Naše plány to změnilo zcela zásadně, vlastně úplně naruby, místo rozjeté sezóny klídek doma na lůžku. Naštěstí po dvaceti letech v zápřahu se to snášelo docela dobře, i když ke konci už to bylo dlouhé.

Vše nasvědčuje tomu, že díky postupnému rozvolňování zákazů a omezení budou během léta možné menší akce alespoň pro omezený počet diváků. Co vy na to?
Hned vyrazíme na turné, paráda, snad bude vše v pohodě a budou pouštět víc a víc lidí. Ještě před pár dny to vypadalo, že nebude nic, a ejhle, něco se dít přece bude. Ono se vše nakonec v dobré obrátí!

V srpnu se představíte na koncertu v areálu letního kina ve Vrchlabí. Jak se těšíte na koncert?
Těšíme se převelice, stejně jako na všechny koncíky Poviražení Tour. Budou asi trochu jiný než obvykle, těžko si představit, jak to bude přesně probíhat, hlavně z hlediska pořadatelů, ty rozestupy a tak. My máme moc rádi živý hraní a ten kontakt s lidma, narváno pod pódiem, to budem muset asi trochu slevit, ale ono to nějak dopadne. Každopádně jsme natěšený, máme nazkoušeno a budem to tam sypat!

Jaké jsou vaše plány na zbytek roku?
Nechytit toho prevíta COVIDa, jestli nějakej vůbec je, zahrát bezvadný koncíky na turné, udělat vše pro to, abysme si to i my i lidi pořádně užili, a z těch zážitků pak dát do kupy nějaký nápady na další desku. Na té pak budeme pracovat přes zimu.

Chtěl byste něco vzkázat čtenářům Vrchlabinek? Jak byste je pozval na váš koncert?
Milí fandové, přijďte si zařádit! Přece se z toho nepoděláme, moc se na vás těšíme.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Divokej Bill