Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Letošní Obscene Extreme bude šancí pro nováčky ukázat se

12. 7. 2021

page.Name
Nemělo být nic. Léto bez Obscene Extreme. Pro fanoušky muziky nejtvrdšího kalibru však v květnu přišla od pořadatelů dobrá zpráva a v Trutnově se uskuteční alespoň menší verze mezinárodně proslulé hudební přehlídky. Slůvko menší ovšem neberte tak úplně vážně, protože na Bojišti se už příští víkend od 16. do 18. července objeví 50 kapel.

„Většina z nich už tady hrála, aspoň co se týká těch větších. Máme s nimi dobré vztahy. Každopádně musím říct, že sehnat kapely na tento rok bylo absolutně nejsložitější za celou dobu konání festivalu,“ uvedl hlavní organizátor Obscene Extreme Miroslav „Čurby“ Urbanec. „Je to vlastně to nejlepší z toho, co zbylo,“ dodal. Zájem zahrát si v Trutnově byl ze stran skupin obrovský, jenomže situaci okolo cestování jim komplikuje covid. Některé země neustále po návratu z Čech vyžadují karanténu, což je pro řadu kapel problém.

Pořadatelé se tak už rovnou od začátku rozhodli, že budou zvát pouze kapely, které mají Trutnov v „dojezdové“ vzdálenosti po Evropě. Nejvzdálenější zemí, odkud se na letošní Obscene Extreme chystají řízní trasheři, bude Izrael. Kvarteto Black Sachbak z Tel Avivu má za sebou už více než deset let hraní, ale na Bojišti si odbude premiéru. „Jediné, co mě na tom všem těší, že jsme letos mohli dát šanci kapelám, o kterých jsme dlouho uvažovali, ale zatím jsme pro ně marně hledali místo. Teď přišla jejich chvíle,“ řekl Urbanec. V line-upu se díky tomu objeví i spousta českých začínajících kapel.

Soutěž o vstupenky

Už za týden vypukne na Bojišti festival plný drsné hudby Obscene Extreme.

Chcete být u toho? Zkuste si zahrát o vstupenky v naší soutěži.

Kdy se uskutečnil první ročník OEF?

Odpovídat můžete ZDE.

Největšími hvězdami budou pokračovatelé nejchorobnější kapely z Vídně, rakouští Schirenc Plays Pungent Stench. Těšit se můžete na pecky z kultovních desek, a to hned ve dvou setech v sobotu a v neděli. Gore grindem toho nejhrubšího zrna vás zasypou polští Squash Bowels a po deseti letech se na Bojiště vrátí nejrychlejší německá kapela Yacopsae. Tito maniaci ani po 31 letech od svého vzniku nevykazují žádné známky opotřebení a dokázali to svým nejnovějším dlouhohrajícím albem Timeo Ergo Sum, zničujícím tornádem Hardcore/PowerViolence za neskutečné rychlosti bicích. Pokud máte rádi energický thrash metal s vlivy hardcore a crossoveru, tak vás potěší rakouská skupina Insanity Alert. A nebude chybět ani domácí Exorcizphobia se svým senzačním thrash metalem, který si nezadá s žádnou špičkou v tomto stylu.

Běžně se festivalu účastní asi 70 kapel a zhruba 5000 fanoušků. Pro letošní ročník počítají Čurby a spol. s návštěvností okolo 2500 lidí. „Máme to tak nějak spočítané, aby nám to finančně vyšlo. Já jsem ale hlavně rád, že se vůbec něco děje a já k tomu můžu přispět. Od spousty kamarádů jsem po té mediální masáži a všeho kolem covidu slyšel, že se po roce bojí vyjít z domu. Jsem úplně šokovaný, jak to zasáhlo celou naši komunitu, která se vlastně předtím nikdy ničeho neobávala,“ řekl na závěr Miroslav Urbanec.

Podívejte se na nejsledovanější video v historii Trutnovinek, které vzniklo před dvěma roky na zahajovacím Freak fest OEF 2019.

Obscene Extreme 2021 proběhne sice v menším provedení, ale pořadatelé ho chtějí udělat co nejvíce takový, jak je znám po celém světě. Rozjezd obstará tradičně Freak fest, který rozpumpuje návštěvníky netradičními soutěžemi, jako jsou jízda v kontejnerech, bičování, pití slané vody nebo pojídání pálivých papriček.

Program festivalu najdete ZDE.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek