Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

15°

Zítra

18°

Svátek má

Epidemická situace už podruhé posouvá festival Rock for People

12. 4. 2021

page.Name
Vzhledem k tomu, že zatím přetrvává pandemie covid-19, organizátoři hradeckého festivalu Rock for People oznámili, že se vyprodaný ročník 2020/2021 v plánované podobě neuskuteční a přesouvá se na 16. až 18. června příštího roku. Zakoupené vstupenky však zůstávají v platnosti na rok 2022, postupně budou představeni znovu potvrzení interpreti.

Hned, jak se vyjasní parametry pořádání letních akcí, pořadatelé této tradiční přehlídky slibují, že oznámí alternativní festival Rock for People na královéhradeckém letišti. „Nevzdáváme se a chystáme letos tak trochu jiný Rock for People, abychom fanouškům i sobě umožnili odreagování se od nelehkých časů. Hned jak bude jasné, za jakých podmínek lze akce pořádat, oznámíme detaily,“ potvrdil ředitel festivalu Michal Thomes.

V této souvislosti uvedl, že do příprav ročníku 2020-2021 vložil celý tým mnoho energie v naději, že očkování vrátí svět do normálu, a v létě bude zase možné pořádat kulturní akce pro větší počet diváků. „Bohužel vývoj epidemiologické situace nám již podruhé neumožňuje uspořádat náš klasický mezinárodní festival v plném rozsahu. Se všemi hlavními interprety z letošního ročníku jsme v kontaktu a řešíme jejich účast na rok 2022,“ sdělil ředitel.

Organizátoři pracují tento rok nejen na uspořádání menších akcí, ale také na úpravách královéhradeckého Festivalparku. „Loni nás neskutečně podpořili fanoušci festivalu, doufáme, že nám zůstanou nakloněni a společně situaci zvládneme. Letos jsme se stali provozovatelem celého festivalového areálu v Hradci Králové a plánujeme v něm významné změny. Za rok chceme návštěvníkům, na oplátku za jejich trpělivost, nabídnout znatelně vylepšený prostor,“ dodal Thomes.

Organizátoři se domnívají, že ti, kteří si ponechají vstupenky, pomáhají kultuře přežít napříč jejími sektory. „Věrnost a pochopení projevila většina majitelů lístků na Rock for People, za což jim patří obrovský dík,“ jsou jim vděční pořadatelé. Zakoupené vícedenní a jednodenní vstupenky všech kategorií i ubytování v kempech zůstávají v platnosti na rok 2022. V případě závažné potřeby vrácení vstupenky se mohou držitelé obracet na pořadatele e-mailem na vstupenky@rockforpeople.cz do 30. 7. 2021 a jejich žádost bude individuálně posouzena.

Činnost Rock for People neustala ani v uplynulých dvanácti měsících. Proběhly klubové i open air koncerty, hudební konference Nouvelle Prague a festivaly Rock for People Home a Rock for People In the Game.

(hyš-am)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv Rock fot People