Pondělí

22. července 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

V sobotu zavítají do jilemnického Jilmu kapely Alkehol a Doga

27. 10. 2021

page.Name
Seriál letošních Krkonošských koncertů přidá tuto sobotu svůj další díl. Do Společenského domu Jilm v Jilemnici zavítají kapely Alkehol a Doga, které doplní lokání uskupení Alibi Rock. Koncert začne v 19 hodin.

Kapela Alkehol si letos v listopadu připomene již 30 let od svého vzniku. Přitom to původně měl být jen časově ohraničený projekt, který si Ota Hereš a Petr Buneš, kytaristé pražské trashmetalové kapely Kryptor, chtěli udělat pro zábavu a jednoduchou říznou hudbu v něm protkali hospodskými a pivními texty. Jejich záměr však padl na úrodnou půdu a brzy se Alkehol stal černým koněm vydavatelství Monitor. Kapela během tří dekád různě obměňovala své složení, stabilními kameny zůstali jen zakladatelé Hereš a Buneš. K dnešnímu dni už kapela vydala celkem 19 studiových alb.

Kapela Doga je ještě starší než Alkehol, neboť vznikla již v roce 1988 a své první album vydala o pět let později. Počátky Alibi Rock se datují k roku 1999, kdy se zakládající členové při společném setkání takřka za pár minut dohodli, že chtějí „hrát co nejvěrněji převzaté, české i zahraniční, hardrockové pecky...“

Sál ve Společenském domě Jilm bude v sobotu otevřen od 17 hodin. O dvě hodiny a půl hodiny později hrábnou do strun Alkehol, v 21 hodin Doga a ve 23 hodin na pódium nastoupí Alibi rock.

Více informací naleznete na http://www.krkonosskepivnislavnosti.cz/doga-alkehol-alibi-rock-v-jilemnice/

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Alkehol