Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Musíme poděkovat fanouškům, že nejsme žádná módní vlna

4. 8. 2021

page.Name
Zahrát si na legendárním Bojišti byl jeho sen. Splnil se mu v roce 2009. Tehdy Richard Krajčo se svou kapelou Kryštof přijel na „český Woodstock“.

Pozvání na kultovní hudební přehlídku předcházel dva roky starý večírek na Vysočině, kde se muzikanti sešli s partou Martina Věcheta. Když pak pořadatelé Open Air Music Festivalu oznámili jejich účast, vyvolali tím i silné negativní reakce. Patří vůbec taková popová a komerční kapela na festival s undergroundovými kořeny?

„To víte, že si na to vystoupení pamatuju. Na takový věci se nezapomíná. Když jako že přijedete na nepřátelské území a čekáte, co se stane. Ale tehdy to dopadlo výborně, skoro tak dobře jako dnes,“ usmíval se Richard Krajčo po sobotním koncertu na Bojišti, kam se vrátil po dvanácti letech a kde už však dopředu věděl, že tentokrát na něj všichni čekají s otevřenou náručí.

„Samozřejmě, že tehdy to mělo taky svoji atmosféru. Museli jsme strhnout lidi, kteří nebyli připraveni na to, že sem přijede popová kapela. Povedlo se nám to. Takže to na konec mělo svoje kouzlo. Když ale hrajete pro ty svoje fanoušky, tak ta energie je přeci jen trošku jiná,“ srovnával 44letý zpěvák obě vystoupení.

Prohlédněte si pár fotek z koncertu na Bojišti v roce 2009 – ZDE.


V sobotu na Bojiště dorazilo odhadem 4500 lidí, což frontman skupiny Kryštof ocenil. „Myslím si, že v době, kdy se ruší festivaly a kapely mají problémy s tím, aby na ně lidi chodili, tak my jsme strašně spokojení a strašně za to děkujeme!“ prohlásil. Ostravsko-havířovská formace si na návštěvnost na svých koncertech nemůže stěžovat. „Musím to zaklepat. Asi je to tím, jak s fanoušky fungujeme těch 29 let. Těší se na nás a vědí, že dostanou show, všechno se to spojuje dohromady,“ dodal a ještě jednou poděkoval fanouškům za jejich přízeň.

„Jsou to oni, kdo nás drží, čekají na nás a ukazují nám, že o nás mají zájem. Že nejsme žádná módní vlna a že přijdou, kdykoliv je to možné,“ zdůraznil Krajčo.

Koncert na Bojišti byl jednou z devíti letních zastávek kapely a jedinou v našem kraji. Do Trutnova se sjeli lidé z celého regionu, kteří zpívali a tancovali od první do poslední dvaadvacáté písničky. „Ten play-list jsem na léto postavil tak, abychom lidi pobavili. Namixovali jsme to a vytáhli jsme věci, které jsme i dlouho nehráli. A jak se zdá, tak to funguje a lidé to v uvozovkách baští od začátku do konce,“ usmál se Krajčo.

 

V srpnu Kryštof čekají koncerty v Českých Budějovicích, na Konopišti, v Lokti a Holýšově. V říjnu se chystá vydat novou desku s názvem Halywůd. Její titulní píseň stejného názvu zazněla i na Bojišti.

A co ještě sedmičlenná skupina zahrála na trutnovském koncertě?

Srdcebeat
Zatančím
Tak pojď hledat břeh
Cesta
CyRano
Nesmím zapomenout
Šňůry
Milan Baroš
Invaze
Plán
Ze scénářů
Vysněnokrajina
Hvězdáři
Halywůd
Obchodník
Hned teď
Tak nějak málo tančím
Inzerát
Ty a já
Cosmoshop
Zůstaň tu se mnou
Srdce nehasnou

čtěte také: Kryštof se po dvanácti letech vrátil na Bojiště a lidé byli nadšení


Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek