Neděle

23. června 2024

Nyní

11°

Zítra

11°

Svátek má

Rock for People 2022 bude čtyřdenní, přijedou rockeři Royal Blood a Biffy Clyro

17. 8. 2021

page.Name
Dvoudení festival Rock for People Hope je už sice minulostí, ale v jeho průběhu organizátoři oznámili nejen datum už dvakrát odloženého legendárního hradeckého festivalu Rock for People, ale také čerstvé novinky. Příští rok se festival uskuteční od 15. do 18. června.

Podle ředitele festivalu Michala Thomese dorazí nejen avizovaní headlineři Fall Out Boy a Green Day. Návštěvníci se mohou těšit i na britské rockery Biffy Clyro a Royal Blood.

Tím ale seznam potvrzených vystupujících nekončí a již ve čtvrtek budou oznámeny další desítky umělců. „Držitelé festivalových vstupenek a vstupenky do kempu na Rock for People 2020 tak získají den navíc, ostatní ať si nastaví alarm na pondělí 23. srpna v 10 hodin, kdy půjde do prodeje limitovaná edice vstupenek,“ upozornil ředitel.

Trojice Biffy Clyro se na Rock for People vrátí po osmi letech. Mezitím kapela získala spostu hudebních ocenění, vystoupila na festivalech jako Glastonbury nebo Rock Am Ring. Loni v srpnu vydala již osmé album nazvané A Celebration of Endings, které recenzenti velmi chválili. Je také držitelem ocenění za nejlepší desku na Scottish Music Awards 2021.

Britské duo Royal Blood přijíždí do České republiky poprvé. Rovněž ono představí fanouškům nový materiál, letošní počin Typhoons. Na scéně pohybuje od roku 2011 a je držitelem Mercury Prize, MTV Europe Music Awards i Brit Awards.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Facebook Biffy Clyro a Royal Blood