Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

FOTO: Východ nebo západ? Lidé hádali, co Miloš Šálek vyfotografoval

16. 11. 2022

FOTO: Východ nebo západ? Lidé hádali, co Miloš Šálek vyfotografoval 17 snímků
Známý fotograf a kameraman Miloš Šálek proměnil slavnostní zahájení výstavy Krásy Krkonoš v soutěž. Nechal návštěvníky hádat, co je na snímcích vystavených na chodbách trutnovského gymnázia. Nejlepší tipéři od něj dostali za odměnu nástěnný kalendář.

Nejnovější expozice ve školní Galerii Dračí ulička je přehlídkou fascinujících záběrů našeho nejvyššího pohoří. Šálek totiž pořídil snímky Krkonoš v začátcích a koncích dnů. Vystřídal všechna roční období, takže vznikla unikátní série snímků v možná nejkrásnějších barevných tónech. Fotografie navíc vystavil ve velkém formátu, na speciální textilní materiál vypnutý do hliníkových rámů.

Oficiální uvedení výstavy zpestřila poznávací soutěž. Byl snímek pořízený ráno nebo večer? Otázka, na kterou jen někteří a jen někdy dokázali odpovědět správně. Kdo uhodl nejčastěji, obdržel jako dárek autorův nový nástěnný kalendář na rok 2023 Krásy Krkonoš.

Šestačtyřicetiletý Miloš Šálek je známý nejen coby profesionální fotograf, ale také jako dobrodruh. Procestoval řadu zemí světa, byl například na Kubě, Srí Lance, Indii, Brazílii, v Ománu, Ugandě či Vietnamu. V těchto dnech je v Gambii. Na cestách pořizuje převážně reportážní snímky, které pak promítá veřejnosti nebo vystavuje.

Aktuální expozici v gymnaziální Galerii Dračí ulička je možné zhlédnout vždy ve všední dny, od 8 do 14 hodin. Výstava potrvá do 31. ledna 2023.

(pac, tz-mšá)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Tomáš Šálek