Neděle

21. dubna 2024

Nyní

-5°

Zítra

-4°

Svátek má

Sál Střelnice bude v neděli hostit koncert Swingové Vánoce

9. 12. 2022

page.Name
V nedělních podvečerech 11. a 18. prosince proběhnou ve Vrchlabí a Turnově série koncertů s názvem Swingové Vánoce 2022, na jejichž realizaci se podílejí Big Band Základní umělecké školy Karla Halíře ve Vrchlabí a Dětský a smíšený pěvecký sbor Jizerka při Základní umělecké škole Semily. Nedělní koncert ve Vrchlabí bude hostit sál Kulturního domu Střelnice a jeho začátek je plánován na 18 hodin.

Mladí hudebníci společně nechají v tomto téměř osmdesátihlavém ansámblu zaznít jazzový repertoár koled v originálních aranžích z pera pánů Milana Svobody, Martina Kumžáka a Kryštofa Marka. Dej Bůh Štěstí, Jak jsi krásné neviňátko, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Narodil se Kristus Pán, a mnoho dalších českých koled v jedinečných jazzových aranžích vychází už v roce 1992 na CD známého Contrabandu Jazz Orchestra pod taktovkou Milana Svobody.

První spolupráce a spojení vrchlabského Big Bandu a semilské Jizerky nad tímto repertoárem proběhlo v roce 2019. V roce 2020 vznikla distanční nahrávka tří koled a v roce 2021 byly koncerty z epidemiologických důvodů na poslední chvíli zrušeny. Kromě repertoáru jazzových koled se diváci mohou těšit i na samostatné vystoupení pěveckého sboru Jizerka Semily, a v rámci koncertu v Turnově též na spolupráci s pěveckým sborem Carmina Turnov.

(TZ, jš)
Ilustrační foto: Eliška Voháňková