Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

17°

Svátek má

Trutnovské listování hlásí změnu: boží večer s farářkou bude v Uffu

27. 10. 2022

page.Name
Mladá farářka s krátkými vlasy, která používá make-up, jezdí do Maďarska na operu a klidně tam jí dobroty a pije alkohol. Tančila ve StarDance, komunikuje na sociálních sítích. A napsala knížku… A právě tou se Martina Viktorie Kopecká dostala do hledáčku Listování v Trutnově. Slovo dalo slovo a v úterý 29. listopadu bude Deníkem farářky listovat v Uffu, kam byl pro velký zájem listovací večer přesunut z domácí scény na Mládežce.

„Po pěti dnech jsme vyprodali vstupenky a pořád mi někdo volal. A všem bylo jedno, kde sedí. Posaď nás třeba na zem, vezmeme si polštářky,“ vysvětlovala pořadatelka Listování v Trutnově Barbora Chmelíková, proč se rozhodla listopadové setkání u knihy přemístit do většího prostoru, a dodala, že to byl vlastně nápad jedné ze Sladkých Teček, které jsou součástí listovací kavárničky. Ani ta v Uffu samozřejmě nebude chybět. „Jsem za tuto možnost velmi vděčná, je to takový nový krůček pro naše listování,“ doplnila před premiérou ve svatostánku trutnovské kultury.

Listopadový večer s farářkou si představuje tak trochu andělsky. „Celkově na mě paní Kopecká působí klidně, vesele, mile, andělsky… Přeji si, aby každého listovače pohladilo toto setkání po duši. Určitě se nasmějeme,“ naznačila držitelka Kulturní ceny města Trutnova za rok 2019 před povídáním se ženou, kterou papež František za její činnost vyznamenal medailí a pozval ji, aby se roku 2018 jako jediná vysvěcená žena zúčastnila biskupské synody o mladých lidech ve Vatikánu.

„Na pozvání paní Kopecké jsem měla zálusk už od StarDance, jenže jsem tušila, že toho má nad hlavu. Nechala jsem to uležet a první e-maily jsme si vyměnily letos v dubnu,“ sdělila Barbora Chmelíková. A reakce farářky? Že ráda do Trutnova přijede. Co vy? Dorazíte také? Vždyť listování je přeci boží. A tentokrát doslova…

A jestli jste si mysleli, že jste propásli šanci koupit si vstupenky, naskýtá se vám teď druhá šance. Předprodej probíhá u Sladkých Teček v Palackého ulici.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: archiv Martiny Viktorie Kopecké