Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

17°

Svátek má

Kulturní tipy: Kam vyrazit tento víkend za zábavou nebo poznáním?

9. 9. 2022

page.Name
Poznej své město, Dožínky, Křížlické podletí a další. Nadcházející víkend nabízí celou řadu kulturních, společenských či poznávacích akcí. Nemáte-li ještě jasno, jak strávíte tyto dny volna, máme pro vás několik tipů.

Dožínky u historických domků
V sobotu 10. září se u čtyř historických domků na náměstí Míru ve Vrchlabí uskuteční tradiční dožínky. Na letošních oslavách vystoupí folklórní soubory z regionu, ale i soubor z Kowar – Kowarskie Wrzosy. Připraven je program i pro děti a tradiční občerstvení zajištěno. Akce začíná ve 14 hodin.


Poznej s námi Vrchlabí

Nechte se pohltit rodinnou hrou, která vás provede jedinečnými zákoutími města. Aktivit pro rodinu s dětmi není nikdy dost, připravena bude pro vás poznávací hra „Poznejte s námi Vrchlabí!“, která vašim dětem ještě trochu prodlouží prázdniny a s nimi spojené zážitky. Hra bude probíhat po celý víkend a je jen na vás, jestli ji absolvujete během jednoho dopoledne nebo si ji rozložíte na oba dny, a krásy Vrchlabí si tak užijete po celý víkend.

v sobotu a v neděli:
10:00–15:00 otevřen kostel sv. Vavřince, klášterní kostel sv. Augustina, zámek a zámecká kaple
Meteobudka – volně přístupná, leták dostanete v IC
15:00 komentovaná prohlídka vodárny v Dumlichově dole (rezervace v IC)
v sobotu: 10:00–15:00 prohlídky KCEV Krtek v každou celou hodinu
v neděli: 10:00 – komentovaná prohlídka hřbitovní stezky

Křížlické podletí
V sobotu od 14:15 začíná Křížlické podletí, na kterém vystoupí mimo jiné Robert Křesťan, nebo Pozdní sběr. Součástí festivalu bude také bleší trh, do jehož stánku můžete také přispět.


Den plný zábavy pro celou rodinu

Společnost Havex v sobotu pořádá den plný zábavy, her, adrenalinu a zážitků. Akce zvaná Den plný zábavy pro celou rodinu se koná od 14 do 19 hodin v autocrossovém areálu Štikovská rokle u Nové Paky. Vstupné je zdarma.


Vrchlabí bude mít dva zámky
Dvacet kilogramů vážící model vrchlabské radnice z Parku miniatur památek Dolního Slezska Kowary se v sobotu představí v rodném městě. Úderem 10. hodiny bude k vidění na náměstí T. G. Masaryka, ve 14:00 se přesune před vrchlabský zámek.

Charitativní výšlap z Vrchlabí na Friessovy boudy
Skilauf team z. s. ve spolupráci s Josefem Vejnarem a DDM Pelíšek Vrchlabí pořádá 1. ročník charitativního výšlapu z Vrchlabí na Friessovy boudy. Výtěžek akce, jejímž cílem je zlepšit život pacientům s Duchennovou svalovou dystrofií, bude věnován Martinu Petráskovi. Start je průběžný, začíná se v 8 hodin.

(jš)
Foto: archiv redakce