Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Velký návrat. Hudební festival TrutnOFF bude po sedmi letech opět v Trutnově

15. 3. 2023

page.Name
Multižánrový hudební festival TrutnOFF bude letos opět v Trutnově v areálu Bojiště, kde se naposledy konal v roce 2016. Poslední tři roky pořádali festival v Brně. Město Brno však festivalu pro letošní rok nevyčlenilo žádné peníze a v areálu, kde se festival konal, se rozhodlo stavět.

Festival bude v Trutnově v tradičním srpnovém termínu od 17. do 20. srpna. Představit by se na něm mělo přes 60 kapel všech žánrů. "Z brněnského exilu se vracíme na svá původní loviště. Do místa zrodu, kde vše začalo. S návratem ke kořenům," uvedli pořadatelé. V Trutnově festival před lety skončil kvůli problémům s dějištěm a sporům s radnicí.

I v Trutnově se v okolí areálu Bojiště plánuje výstavba. Zakladatel festivalu Martin Věchet o tom s vedením radnice jednal. "Bavili jsme se i o možnostech náhradních luk, které byly za minulého starosty určeny k zastavění. Naděje je, uvidíme, jaké budou další perspektivy. Snad si areál zachová i do budoucnosti možnosti konání takového festivalu, uvedl Věchet. K návratu festival podle něj pozval i starosta Michal Rosa (ODS), který v čele města v prosinci 2021 vystřídal dlouholetého starostu Ivana Adamce (ODS).

Organizátoři již oznámili, že v srpnu by v Trutnově měli vystoupit kapely Monkey Business, Visací zámek, Robert Křesťan s Druhou Trávou, skupina Kurtizány z 25. Avenue, brněnský Vítrholc či Band of Heysek. Zahraniční skupiny pořadatelé teprve oznámí. Vstupenky lze nyní koupit za 1600 korun prostřednictvím webu www.trutnoff.cz.

Počátky trutnovského festivalu sahají do roku 1987, kdy jeho první neoficiální ročník ve Volanově u Trutnova rozehnala komunistická policie. Hudební aparaturu se tehdy ale podařilo schovat u Václava Havla na Hrádečku. Jako prezident býval Václav Havel návštěvníkem festivalu.

(ČTK)
Foto: TrutnOFF Open Air