Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

18°

Zítra

21°

Svátek má

Změna po 23 letech. Novým ředitelem filharmonie bude Vladimír Šrámek

1. 4. 2023

page.Name
Filharmonie Hradec Králové bude mít po 23 letech nového ředitele. Nástupcem Václava Dernera se od 1. července letošního roku stane 38letý kytarista, skladatel a hudební pedagog Vladimír Šrámek. Kapelník Jazz Police a člen mnoha dalších hudebních kapel uspěl ve výběrovém řízení, kterého se zúčastnilo šest uchazečů. Na svém webu o tom informovala hradecká filharmonie.

Ředitel hradecké filharmonie Václav Derner se rozhodl skončit ve své funkci k 30. červnu letošního roku po dlouhých 23 letech. "Moje působení mně dalo radost z hudby a z ohlasů, kdy spolu s mými kolegy zjišťujeme, že nasazení, které své práci věnujeme, není marné,“ uvedl 64letý Václav Derner. 

Ve funkci ředitele filharmonie ho nahradí 38letý hudebník Vladimír Šrámek, který uspěl ve výběrovém řízení. "Expertní komise složená ze zástupců správní rady, odborné hudební veřejnosti a zástupce unie orchestrálních hráčů a orchestru vybírala z šesti kandidátů, kteří se zúčastnili ústních pohovorů. Za nejvhodnějšího kandidáta na pozici ředitele Filharmonie Hradec Králové, o.p.s. byl výběrovou komisí správní radě doporučen Vladimír Šrámek, jehož volbu správní rada na svém jednání dne 29. března jednomyslně schválila," informovala filharmonie na svých webových stránkách. 

Vladimír Šrámek vystudoval jazzovou kytaru na Konzervatoři Jaroslava Ježka a Hudební vědu na Masarykově univerzitě v Brně. Své muzikantské zkušenosti předává dětem na ZUŠ Střezina v Hradci Králové. Je zakládajícím členem a kapelníkem Jazz Police. Znát ho můžete i z působení v dalších kapelách jako jsou  Petr Sovič & Gramofon, Factorial Orchestra, Tuxedo Orchestra, Big Band Jiřího Pavlíka nebo Stop Time Band Jiřího Pavlíka. Na kytaru hraje také v orchestrech pro muzikály Rocky, Mamma Mia, Tři oříšky pro Popelku nebo Kvítek z hororu. 

Filharmonie Hradec Králové shodou okolností právě včera večer uspěla na předávání výročních cen města Hradec Králové. Ředitel Václav Derner přebral hned dvě ceny. Za odvážně pojatý open air koncert na řece Labi získala Filharmonie Hradec Králové ocenění Hradecká múza. Koncert s podtitulem Vodní hudba na náplavce Eliščina nábřeží měl zároveň obrovský úspěch u veřejnosti, která zvolila taktéž Událostí roku 2022. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: jazzpolice.cz