Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

15°

Zítra

18°

Svátek má

La Putyka, Losers, Squadra Sua, Tety… Program festivalu Cirk-UFF je nabitý

29. 5. 2023

page.Name
Celkem 28 představení se vešlo do programu letošního festivalu Cirk-UFF, který začíná ve středu a potrvá do neděle. Budou se střídavě odehrávat v trutnovském Uffu, pod šapitó a v ulicích města. Pro diváky je připravený pětidenní mix více uměleckých stylů a žánrů.

Největšími hvězdami festivalu nového cirkusu jsou i letos Australané: Ryze ženský soubor Highwire Entertainment s představením The Defiant (na úvodním snímku) a duo Dylan Phillips & Jordan Hart s premiérou inscenace Sissy.

Atraktivní budou i další vystoupení. Například tříčlenný izraelský Bomba Cirkus chystá moderní show plnou humoru, hravosti a radosti nazvanou Bomba!. „Diváky pobaví žertovnou kombinací žonglování, akrobacie a nevídaného zacházení s nezvyklými objekty,“ naznačil šéf Cirk-UFFu Libor Kasík.

Špičková párová akrobacie, žonglování a závěsná akrobacie, vše propojené s lehkostí a humorem předvede pět Italů a jedna Češka, v Trutnově dobře známá Klára Hajdinová. Jejich show má název Riveder le Stelle Reloaded.

Ve festivalovém programu jsou také dva nejoblíbenější domácí soubory. Cirk La Putyka zahájí festival představením Senses, které slibuje hravé přeskakování mezi cirkusem a tancem. Losers Cirque Company uvede hned dvě inscenace: Novinku Nespoutaní, akrobatickou koláž o překonávání strachu a vnitřní svobody. A čistě ženskou inscenaci Žena, růže, píseň, kost, která ukazuje sílu žen, jejich postavení i očekávání. V propojení nonverbálního divadla, tance, akrobacie a gymnastiky představují aktérky osobnosti, které vnímají jako své vzory, jež jsou pro ně inspirací a příkladem.Přijede i řada dalších českých a osvědčených umělců. Vizuálně-pohybovou performanci pojmenovanou Ke zdi předvede trio ze souboru Cirkus TeTy. Akrobatka Eliška Brtnická bude v představení Obrysy experimentovat s nezvyklou cirkusovou pomůckou - tenkou kovovou tyčí. Oblíbení klauni ze Squadra Sua předvedou, jak v jejich podání vypadá Přecházení. Soubor Holektiv v Trutnově chystá premiéru venkovní verze inscenace Mass.K.

Atraktivní součástí pátečního programu bude pouliční Chůdařská show s prvky improvizace od souboru Sacra Cirkus. Nejmenší děti pobaví performeři ze Slovenska, formace Cirkuskus přiveze interaktivní Veselou cirkusovou školu. Noční program vyvrcholí dvěma koncerty - v pátek zahraje kapela Circus Brothers a v sobotu Cirk La Putyka Band.

Program je nabitý, celkem se v pěti dnech představí dvaadvacet souborů, formací či kapel. Prostě důvodů, proč přijít na Cirk-UFF, je víc než dost. „Jako každý rok se všichni opět staneme součástí silných až euforických zážitků,“ slibuje ředitel festivalu Libor Kasík.

Předprodej festivalových vstupenek už začal. Koupit je lze přímo v inforecepci Uffa nebo online na webu Cirkuff.cz, kde je zveřejněný kompletní program festivalu včetně doprovodných akcí.

PROGRAM 13. FESTIVALU CIRK-UFF
středa 31. května
Cirk La Putyka: Senses (17.30)
Cirkus Tety: Ke zdi (19.00)
Sissy presented by Dylan Phillips & Jordan Hart (20.30)

čtvrtek 1. června
Losers Cirque Company: Nespoutaní (17.00)
Jan Jirák: IIII. Dimenze (18.30)
Losers Cirque Company: Žena, růže, píseň, kost (19.30)
Sissy presented by Dylan Phillips & Jordan Hart (21.00)

pátek 2. června
Katedra nonverbálního divadla HAMU: Teď… nejsem (14.00)
Katedra nonverbálního divadla HAMU: Uvnitř (15.00)
Czech It Out: A Riveder Le Stelle Reloaded (16.00)
Sacra Circus: Chůdařská Show (16.00)
Cirk La Putyka: Senses (17.00)
Eliška Brtnická: Obrysy (18.00)
Squadra Sua: Přecházení (19.00)
Highwire Entertainment: The Defiant (20.30)
Cirkus Brothers: Koncert (22.00)

sobota 3. června
Fysioart: Spisovatel (11.00)
Czech It Out: A Riveder Le Stelle Reloaded (14.00)
Lapso Cirk: OVVIO (15.00)
Labil Bones: Za čárou (16.00)
Losers Cirque Company: Žena, růže, píseň, kost (17.30)
Holektiv: Mass.K (19.00)
Highwire Entertainment: The Defiant (20.00)
Blackout Paradox: Recombination (21.30)
Cirk La Putyka Band: Koncert (22.00)

neděle 4. června
Fysioart: Hmyzí hotel Bzzzz (11.00)
Cirkuskus: Veselá cirkusová škola (14.30)
Bomba Circus: Bomba! (16.00)
Labil Bones: Za čárou (17.00)
Koťátko zkázy: Mise Omega (18.00).

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Highwire Entertainment a Jana Lábrová-Rabehauptová