Úterý

18. června 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

V Hradci vystoupí Ed Sheeran! Zahraje 27. července, vstupenky už za týden

20. 10. 2023

page.Name
Britský zpěvák Ed Sheeran, který je považovaný za jednu z nejvýraznějších osobností současné popové hudební scény, vystoupí 27. července 2024 v Hradci Králové. Učiní tak v rámci své světové Mathematics Tour. Koncert odehraje v Parku 360 na hradeckém letišti, kde se každoročně koná festival Rock for People. Podle organizátorů by měly do Hradce dorazit desetitisíce návštěvníků z celé Evropy. Vstupenky v cenovém rozmezí 1 990 až 2 990 korun půjdou do prodeje už příští čtvrtek 26. října od 10 hodin.

Vystoupení jedné z největších světových hvězd současné popové hudby v Hradci Králové oznámila na speciální tiskové konferenci hradecká primátorka Pavlína Springerová (HDK). „Organizaci tohoto koncertu považuji za dosavadní vrchol spolupráce hradecké radnice se zkušenými organizátory z Ameba Production/Park 360. Hradec se může díky této příležitosti osvědčit jako nové místo na mapě turné světových hvězd a tento koncert může být začátkem tradice a oživením, které jsem si pro Hradec moc přála. Na vystoupení Eda Sheerana se velmi těším,“ uvedla Springerová.

Hradecká radnice přiznává, že nyní čeká město i organizátory velký kus práce, aby se koncert uskutečnil podle očekávání. „Vzhledem k rozsahu koncertu musíme vyřešit řadu logistických a bezpečnostních výzev, abychom zajistili hladký průběh akce. Naším hlavním cílem je zabezpečit, aby návštěvníci z celé Evropy odcházeli z Hradce s nezapomenutelnými zážitky. Tento koncert je totiž skvělou příležitostí prezentovat naše město v nejlepším světle,“ řekl náměstek primátorky Lukáš Řádek (TOP09).

O zorganizování koncertu Eda Sheerana v Hradci vyjednávala s jeho zástupci společnost Ameba Production/Park 360, která v krajském městě dlouhodobě pořádá velké hudební události. „Hradec má pro takový koncert vhodnou polohu, ale my jsme museli nabídnout i něco navíc. Koncert Eda Sheerana v Hradci by se měl od jeho zastávek v jiných městech lišit díky našim nápadům, které jsou autentické a šité na míru podmínkám hradeckého Parku 360. Díky tomu padla volba právě na východočeskou metropoli,“ uvedl Michal Thomes z Ameba Production, který v Hradci pořádá festival Rock for People.

Na tiskové konferenci novináři viděli také video vzakz Ed Sheerana pro hradecké fanoušky:

Naposledy Sheeran vystoupil v České republice v roce 2019 na letišti v pražských Letňanech. Jeho dva koncerty přilákaly do Prahy celkem 150.000 diváků.

"Že si Ed Sheeran pro svou show v České republice vybral Park 360, kde je domovem i náš festival Rock for People, je pro nás obrovská čest a přelomový milník. Je to pro nás důkaz, že se opravdu každým rokem posouváme a náš areál může konkurovat velkým světovým arénám," uvedl Thomes. Koncert Eda Sheerana zařadila Ameba Production pod hlavičku své koncertní série Rock for People Concerts.

Prodej vstupenek na hradecký koncert začne ve čtvrtek 26. října od 10 hodin na sítích GoOut a Ticketportal a Eventim. Součástí vstupenky bude i tematická fan zóna, která bude v blízkosti koncertu. Od dopoledne v ní bude hudební i nehudební program. V areálu bude zajištěné kempování a parkování. Podle pořadatelů se bude cena vstupenek pohybovat  v rozmezí od 1 990 do 2 990 korun.

Dvaatřicetiletý zpěvák, skladatel a textař získal několik cen Grammy, Brit Award a dalších prestižních cen. Jeho hity jako Shape Of You, Thinking Out Loud nebo Perfect mají na YouTube dohromady 13,2 miliardy zhlédnutí. Na konci roku 2017 obdržel Sheeran Řád britského impéria za své aktivity v oblasti hudby a charity.

Letos vydal Ed Sheeran dvě alba, v květnu vyšlo album Subtract a v září album Autumn Variations. V současné době je Ed Sheeran ve světovém žebříčku Spotify šestý nejposlouchanější umělec.

(kul,čtk,tz)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Harald Krichel