Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Oslava úrody a uzavírání sezony. Diakonie zve na sobotní Dýňobraní

15. 9. 2023

page.Name
Diakonie Českobratrské církve evangelické – středisko Světlo ve Vrchlabí uzavře sezonu a oslaví úspěšnou sklizeň úrody tuto sobotu na terapeutické zahradě. Zahradu mohou využívat jak klienti Diakonie, tak veřejnost. Slavnostní oslava sklizně se ponese v duchu Dýňobraní a odstartuje ve 13 hodin.

„Dýňobraní bude oslava letošní úspěšné sklizně. Akcí chceme ocenit hlavně klienty střediska, kteří se o zahradu celý rok starali. Návštěvníci ochutnají jídla z vypěstovaných plodin,” říká Daniela Rejzková z Diakonie Vrchlabí.

Terapeutická zahrada slouží především klientům střediska Světlo. Každoročně na ní pěstují zeleninu a pečují o zahradu. Zahrada je od jara do podzimu otevřená také veřejnosti a slouží jako další městský park.

Součástí slavnostního uzavření zahrady bude soutěž ve vaření dýňové polévky. Do soutěže se zapojí tým klientů ze sociální rehabilitace a dva týmy složené z místních firem, které středisko podporují. Hudebník Václav Balint zajistí hudební doprovod. Klienti střediska budou obsluhovat v kavárně, kde ke kávě připraví pokrmy z dýně, kterou sami vypěstovali.

Veřejnost bude mít možnost seznámit se také se službou sociální rehabilitace SPIRÁLA, Služba ukáže, jak se vyrábí semínkové bomby. Ty si budou moct vyzkoušet vyrobit i návštěvníci akce. „Zahrada je místo, kde se potkávají lidé s handicapem a osoby ze sousedství a vzájemně se obohacují při pěstování zeleniny, odpočinku na hřišti a kulturních akcích,” dodává Rejzková.

Dýňobraní proběhne na terapeutické zahradě v sobotu od 13 hodin. Letošní sezonu ukončíme v 16 hodin, kdy klienti Diakonie symbolicky zamknou záhony. Zahradu naleznete na křižovatce ulic Chelčického a Českých bratří ve Vrchlabí.

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

(TZ Diakonie ČCE – středisko Světlo)