Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Jazz World Photo, světová elita jazzových fotografů vystavuje v Trutnově

18. 4. 2024

page.Name
Neodmyslitelnou součástí Mezinárodního festivalu Jazzinec jsou doprovodné akce. Tou asi nejzajímavější je světová soutěž jazzových fotografů Jazz World Photo, která letos vstupuje do 11. ročníku. Vernisáž putovní výstavy třiceti nejlepších jazzových snímků od různých autorů z rozmanitých zemí světa se uskuteční v pátek 19. dubna v 18 hodin za účasti porotců, soutěžících a výherců v přízemí městského úřadu, kterou provozuje Galerie města Trutnova.

Součástí této události, na níž přijedou hosté z Francie, Polska, Španělska, Kanady, Jihoafrické republiky a Německa, bude předloženo cen třem nejlepším fotografům s jejich vítěznými snímky. Na vernisáž rovněž dorazí vítězové z let minulých, jako jsou Dider Jallais, Emmenuelle Nemoz, Oleg Panov, Ula Las, Hervé Escario a další. Letošního ročníku Jazz World Photo se použilo 126 fotografů z 25 zemí světa. Výstava potrvá do 4. června.

Na vernisáž této prestižní expozice navazuje program v kině Vesmír. Promítat se bude americký německý film z roku 1927 S unrise : A Song of Two Humans, což by se dalo přeložit jako Východ slunce: Píseň dvou lidí, který v roce 1929 získal Oscara. K tomuto letitému černobílému snímku svými improvizacemi dotvoří atmosféru holandské kapely Sunrise Trio v programu Silent Film meets Jazz.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Jazzinec