Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Vánoční stromeček

24. 12. 2020

page.Name
Venku po sněhu ani památky, a tak je ještě čas si v období vánočního obžerství vyjít na procházku třeba do lesa a tam si nasbírat materiál na výrobu vánoční dekorace – svítícího stromečku.

Na výrobu budete potřebovat:
- plnou tašku proutí
- zahradnické nůžky
- jutový provázek
- přírodniny
- drobný řetízek
- drobné ozdůbky (kolíčky, korálky, …)
- drobný světelný řetěz
- tavnou pistoli

Nejdůležitější je nastříhat si dostatečně dlouhé proutky, které jsou ohebné. Je potřeba, aby se nelámaly. Z několika proutků jsem uvila kruh.

Do kruhu jsem zapíchla šest rovných klacíků, které jsem dole trochu seřízla, aby je bylo možné snadno zapíchnout. Nahoře jsem klacíky svázala provázkem.

Odspodu jsem proplétala proutky kostrou stromku až k vrcholu. Nahoře jsem klacíky ještě jednou svázala a zkrátila tak, aby nevyčuhovaly.

Pomocí tavné pistole jsem připevnila na plášť stromku dekorace. Nejprve jsem začala řetízkem a pak jsem postupně přilepila mašličky z provázku, pak přírodniny a nakonec mini kolíčky a korálky.

Nakonec jsem do vnitřku stromku umístila drobný světelný řetěz. Je to práce na několik hodin, ale svítící stromeček z proutí Vám doma vytvoří či dotvoří tu správnou atmosféru. Navíc je to dekorace, která je již na věky.

Hodně štěstí při tvorbě a krásné Vánoce Vám přeje…

Veronika Štefková
redakce@vrchlabinky.cz