Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

Zimní okénko

6. 12. 2020

page.Name
A je to tu! První sníh. Nejvyšší čas vyrobit nějakou dekoraci, která by nám zkrášlila dům a osvětlila návrat domů za brzkého stmívání.

Doma mám již několik let moc hezkou dekoraci - malou zimně laděnou ptačí budku. Tuhle budku mám ještě z dob, kdy jsme bydleli v Praze. Sehnala jsem ji v jednom maličkatém květinářství u Strašnického krematoria. Úplně si vybavuji, jak jsem s majitelem smlouvala o ceně, protože budka měla malý kaz, což mi vůbec nevadilo, protože byla prostě úžasná. Moje nadšení ovšem opadlo, když jsem doma zjistila, že se mi pořádně k ničemu nehodí.

Nyní nastal budky čas. Rozhodla jsem se totiž, že letos vyrobím zimní okénko, pro které bude malá ptačí budka jako dělaná.

Na výrobu budete potřebovat:
- chvojí
- větve
- provázek z juty
- vázací drátek
- světelný řetěz s časovačem
- ptačí budku
- ptáčka

Nejprve jsem si nařezala větve do požadované délky a ty jsem pak svázala provázkem do tvaru okna. Na to jsou ideální březové větve. Jejich bílá barva totiž krásně kontrastuje se zeleným chvojím.

Nastříhala jsem si chvojí, které jsem po třech kusech svázala k sobě vázacím drátkem. Takto připravené větvičky jsem pak opět vázacím drátkem přidělala na okno.

Na zadní stranu budky jsem připevnila časovač světelného řetězu a řetěz jsem naaranžovala na větvičky a na okno. Do levého dolního rohu jsem přidělala ptačí budku.

A nakonec jsem na okénko přicvakla pár ptáčků, což je zase moje Velikonoční dekorace, která, jak je vidno, přijde vhod i v zimně.

Veronika Štefková
redakce@vrchlabinky.cz