Neděle

23. června 2024

Nyní

11°

Zítra

11°

Svátek má

Covid-19 přidusil cestovní ruch. Kraj hostil o 16 procent méně turistů

11. 5. 2020

page.Name
Březnový boom epidemie koronaviru v České republice se významně podepsal i na statistikách cestovního ruchu za první čtvrtletí letošního roku. Například v hotelech a penzionech na území Královéhradeckého kraje se podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) ubytovalo 303 575 turistů, což je meziročně o 16,1 procenta méně. Hosté v kraji strávili celkem 1,170 milionu nocí, což bylo o 12,2 procenta méně než před rokem.

V rámci celé České republiky se celkový počet hostů v hromadných ubytovacích zařízeních v prvním kvartále meziročně snížil o 22,2 procenta a počet přenocování poklesl o 16,7 procenta. V lednu a únoru vykazovalo ubytování ještě kladné přírůstky. V měsíci březnu, v jehož průběhu došlo k omezení poskytování ubytovacích služeb, propadl počet ubytovaných o dvě třetiny.

V prvním čtvrtletí letošního roku přijely do hromadných ubytovacích zařízení 3 miliony hostů, což bylo téměř o 900 tisíc méně než loni. Zatímco v lednu a únoru návštěvnost stále rostla, v březnu vlivem pandemie koronaviru došlo k meziročnímu propadu o 67 procent u počtu hostů a o 57 procent u počtu přenocování,“ uvedl Pavel Vančura, vedoucí oddělení statistiky cestovního ruchu a služeb ČSÚ.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Ilustrační foto: Booking.com