Středa

24. července 2024

Nyní

14°

Zítra

11°

Svátek má

Autobusová doprava v hradeckém kraji se 18. listopadu vrátí k normálu

13. 11. 2020

page.Name
Královéhradecký kraj od středy 18. listopadu obnoví spoje veřejné autobusové dopravy, které dočasně omezil 19. října po uzavření škol kvůli pandemii koronaviru. Ve středu do škol nastupují první a druhé ročníky základních škol. Přestane platit dosavadní prázdninový režim autobusových spojů. Omezení pro vlakovou dopravu zatím zůstávají v platnosti. Informaci v pátek zveřejnilo hejtmanství Královéhradeckého kraje.

"Vracíme se do normálu podle platných jízdních řádů. Chtěl bych také apelovat na rodiče a požádat je o zvýšený dohled nad jejich dětmi. Pro mnohé z těch nejmenších je cestování do školy veřejnou dopravou nová zkušenost," řekl radní kraj pro dopravu Václav Řehoř (ODS).

Informace o aktuálním dopravním spojení cestující najdou na portálu jízdních řádů IDOS na webu www.idos.cz nebo mohou zavolat na infolinku integrovaného dopravního systému IREDO 491 580 333.

Královéhradecký kraj dočasně omezil spoje ve veřejné dopravě 19. října na základě vládních opatření kvůli rostoucímu šíření onemocnění covid-19. Rozsah objednávaných autobusových spojů se v pracovních dnech snížil o 3,8 procenta.

(ČTK)
Ilustrační foto: Bus Line