Neděle

21. dubna 2024

Nyní

-5°

Zítra

-4°

Svátek má

Hradecký kraj dá školám na počítače pro on-line výuku 8,5 milionu korun

9. 11. 2020

page.Name
Královéhradecký kraj dá středním školám 8,5 milionu korun na nákup asi 670 notebooků. Školy je využijí pro distanční výuku při uzavření škol v době epidemie koronaviru a následně i pro klasickou prezenční výuku. Královéhradecký kraj zřizuje 54 středních škol, do nichž chodí přes 18.000 žáků. Při nynější druhé vlně epidemie přešly střední školy na on-line výuku od 12. října.

"Až pandemie pomine, distanční výuku lze efektivně využít například při dlouhodobé nepřítomnosti žáka. Proto je nutné, aby každý pedagog měl k dispozici svůj notebook a mohl po technické stránce takovou výuku zajistit," uvedl náměstek hejtmana pro školství Arnošt Štěpánek (Piráti).

Peníze na nákup počítačů a softwaru schválila rada kraje při změnách rozpočtu v červnu a v září. Odbor školství zmapoval stav techniky na školách a postupně nákup notebooků platí. "V první vlně jsme rozdělili pět milionů na zajištění zhruba 416 notebooků, ve druhé vlně téměř 3,5 milionu korun na 253 notebooků," uvedl náměstkyně hejtmana Martina Berdychová (Východočeši), která vedla krajské školství v minulém volebním období.

Ředitelé škol mají ve volbě nakupovaných notebooků velkou míru volnosti. K částce přidělené krajem mohou přidat peníze i školy a koupit si zařízení podle svých potřeb.

Již v dubnu hejtmanství nakoupilo 187 notebooků za více než 1,7 milionu korun do sedmi krajem zřizovaných dětských domovů. Dětem, které v domově žijí, přenosné počítače umožnily plné zapojení do on-line výuky.

(ČTK)
Foto: Královéhradecký kraj