Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

17°

Svátek má

Měření rychlosti a alkoholu. Policie v hradeckém kraji je o víkendu v terénu

21. 11. 2020

page.Name
Policie v Královéhradeckém kraji provádí o tomto víkendu dopravní akci zaměřenou na odhalení opilých řidičů a řidičů pod vlivem drog. Na silnicích v kraji by mělo být během celého víkendu více než 30 policejních hlídek. Pro zvýšené kontroly se policie rozhodla i proto, že minulý víkend se v kraji stalo 40 dopravních nehod a alkohol byl zjištěn u osmi z nich, tedy u každé páté. Průměrně je alkohol u víkendových nehod zjištěn u čtyř případů. Uvedla to mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

"Namátkové kontroly zaměřené na alkohol u řidičů budou hlídky provádět na všech typech komunikací," uvedla mluvčí. Policisté se zaměří i na kontrolu technického stavu vozidel, použití bezpečnostních pásů či dodržování rychlosti. "Doufáme, že viditelné policejní hlídky a plošné kontroly odradí od jízdy nezodpovědné řidiče, což může v důsledku uchránit i lidský život," uvedla. V podobných plošných akcích v celém kraji hodlají policisté pokračovat i v dalších měsících.

Žádnou výjimkou nejsou v poslední době podle Vlčkové řidiči, kteří usedli za volant v těžké opilosti. Například v neděli 1. listopadu policisté v Novém Bydžově zastavili řidiče, který nadýchal 3,2 promile alkoholu. V pondělí policie v Týništi nad Orlicí zadržela zahraničního řidiče kamionu, který si před 300 kilometrů dlouhou cestou dal osm piv. V dechu měl tři promile alkoholu.

Na silnicích Královéhradeckého kraje letos při nehodách dosud zemřelo 23 lidí. Za stejnou dobu loňského roku policie v kraji evidovala při nehodách 42 mrtvých.

(ČTK)