Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Skiareály v Krkonoších a Orlických horách o víkendu navštívily tisíce lyžařů

20. 12. 2020

page.Name
Lyžování v Královéhradeckém kraji si užily o víkendu tisíce lidí. Od pátku jsou některá střediska otevřená. Lidé musí kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru dodržovat rozestupy i nosit roušky. Návštěvnost byla proti loňsku spíš menší, ale například v Deštné v Orlických horách bylo meziročně lyžařů víc.

"Řekl bych, že o víkendu bylo lidí víc než loni, protože vždycky poslední víkend před Vánocemi lidé nakupovali. Ale otevřeli jsme až 18. prosince, tak byli natěšení," řekl vedoucí střediska Petr Prouza. Lidé podle něj nařízení až na drobné výjimky dodržovali.

V areálu Černá hora v Krkonoších je otevřená sjezdovka Anděl a v Peci pod Sněžkou se lyžuje na sjezdovkách Javor, Smrk, Lyžařská a Zahrádky. V provozu je šest kilometrů tratí. Na sjezdovkách je od 40 do 70 centimetrů sněhu a zejména na hřebenech panovalo o víkendu slunečné počasí. Do Skiresortu přijelo asi 2000 návštěvníků. Loni ve stejnou dobu resort uvítal okolo 5000 lyžařů.

"Při přepravě je třeba mít ochranu dýchacích cest, udržovat rozestupy dva metry a během přepravy kabinkovou lanovkou jsou po celou dobu přepravy otevřená okna," uvedla mluvčí resortu Zina Plchová.

Na vlecích a lanovkách spolu mohou jet lyžaři, kteří spolu žijí v jedné domácnosti, nebo kteří spolu na lyžování přijeli. Fronty v koridorech hlídají zaměstnanci skicentra, kteří také dezinfikují půjčovny, kabinky i lyžařské potřeby, dodala Plchová.

V Orlických horách a Krkonoších policisté od pátku kontrolovali parkoviště a byli i na silnicích u hranic i přímo v areálech. Cizinci museli předložit negativní test na covid-19. Kontroly se týkaly hlavně zejména směru z Polska.

"Neřešili jsme vážnější komplikaci. Parkoviště byla v některých střediscích poloprázdná, v některých byla plnější. Kontroly jsme měli namátkové poblíž přechodů i u středisek. Návštěvnost nebyla masivní," řekla krajská policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

(ČTK)
screanfoto: Ski Resort Černá hora-Pec