Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

17°

Svátek má

Vládní nařízení v hradeckém kraji nedodržel pouze bar na Rychnovsku

11. 12. 2020

page.Name
Policie v Královéhradeckém kraji ve středu večer zjistila porušení vládního nařízení o zavírací době restaurací a hospod u jedné provozovny na Rychnovsku. "Zjištěné porušení bude po řádném zadokumentování oznámeno místně a věcně příslušnému správnímu orgánu," řekla mluvčí policie Magdaléna Vlčková. Zavírací doba restaurací je od středy podle nařízení vlády ve 20:00, předtím to bylo 22:00.

Podle zjištění České tiskové kanceláře (ČTK) šlo o bar Tátův obývák v Rokytnici v Orlických horách. Spoluprovozovatel podniku David Biksadský pak ČTK řekl, že podnik zůstal otevřený, ale pití ani nic jiného neprodával. Nemyslí si, že by něco porušil. "Bar byl zavřený. Prostor byl otevřený jako obývák pro setkání asi 12 lidí. Neschovávali jsme se, policie nám to nezavřela," řekl. Po 20:30 sešlost zapálila svíčky u sochy T. G. Masaryka na rokytnickém náměstí.

Podnik Tátův obývák je součástí iniciativy Chcípl PES, která považuje přístup vlády k epidemii covidu-19 za nekoncepční. Iniciativa, v jejímž čele stojí pivovar Malý Janek z Jince na Příbramsku, na protest vyhlásila občanskou neposlušnost se zavíráním podniků až ve 22:00.

Policie v Královéhradeckém kraji bude podle Vlčkové dál kontrolovat dodržování vládních nařízení. "Kontroly probíhají a budou i nadále probíhat v rámci běžné služby a s ohledem na aktuálně platná opatření. Reagujeme také na všechna nám učiněná oznámení," uvedla mluvčí. Denně podle ní policie udělá v celém kraji několik stovek kontrol. Zatím při nich nebyla zjištěna žádná závažnější porušení nařízení.

(ČTK)
Foto: Facebook Tátův obývák