Pondělí

22. července 2024

Nyní

17°

Zítra

12°

Svátek má

Hradecký hejtman Jiří Štěpán měl pozitivní test na covid-19. Je v karanténě

19. 10. 2020

page.Name
Královéhradecký hejtman Jiří Štěpán (ČSSD) se po kontaktu s nemocným nakazil koronavirem. "Můj test vyšel pozitivní, byť nemám vůbec žádné příznaky a cítím se dobře. Jsem v karanténě," oznámil v pondělí na facebooku.

Řízení kraje v plném rozsahu převzal první náměstek hejtmana a jeho statutární zástupce Martin Červíček (ODS), řekl mluvčí hejtmanství Dan Lechmann. Červíček se má stát jako lídr ve volbách vítězné koalice ODS, STAN a Východočeši novým hejtmanem. Dnes ráno začalo pravidelné zasedání rady kraje, její jednání řídí Červíček.

Štěpán byl po kontaktu s nemocným takzvaně vytrasován. "Nebýt trasování, tak si asi ničeho nevšimnu," uvedl hejtman. Dodal, že používá aplikaci eRouška. K jejímu využívání vyzval ostatní občany. "I když se snažíte dodržovat všechna opatření, tak není ochrana stoprocentní, stačí pak málo," uvedl.

Nikdo jiný z vedení kraje není podle mluvčího na covid-19 pozitivní. V posledních dnech se na hejtmanství nekonala žádná větší jednání představitelů kraje typu zasedání rady kraje. "Jednala pracovní skupina krizového štábu, ale formou videokonference," řekl mluvčí.

(ČTK)