Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

Policisté v terénu. Strážci zákona kontrovali dodržování vládních nařízení

15. 10. 2020

page.Name
Přes 900 kontrol restauračních zařízení a zastávek MHD, ale i dodržování zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti prováděli policisté na území celého Královéhradeckého kraje. Podle východočeské policejní mluvčí Magdalény Vlčkové drtivá většina kontrolovaných subjektů dodržovala daná vládní opatření a kontrolní činnost policistů se u nich setkávala s pochopením.

„V rámci kontrol, které probíhaly ve středu celý den, ale i ve večerních hodinách, nezjistily policejní hlídky žádná významná porušení vládních nařízení,“ uvedla Vlčková. „Policisté provedli od úterý do středečního rána na území celého Královéhradeckého kraje celkem 917 kontrol. Třiadvacet porušení vyřešili domluvou. Ve většině případů šlo o to, že si lidé opomněli na zastávkách MHD nasadit roušku. Jeden zjištěný přestupek, kdy odmítal muž popíjející alkohol na veřejnosti akceptovat platná vládní opatření, byl oznámen příslušnému správnímu orgánu k dořešení,“ dodala.

Podle vyjádření policie drtivá většina kontrolovaných subjektů dodržuje daná vládní opatření a kontrolní činnost policistů se u nich setkávala s pochopením. V kontrolách dodržování vládních opatření budou policisté pokračovat i nadále.

(Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje, jš)