Úterý

18. června 2024

Nyní

24°

Zítra

21°

Svátek má

Pomoc první linii! Média s partnery poskytla první pomoc sestrám a lékařům

28. 10. 2020

Pomoc první linii! Média s partnery poskytla první pomoc sestrám a lékařům 6 snímků
Není úplně běžné, aby se média v této těžké koronavirové době osobně zapojila do pomoci těm, kteří to nutně potřebují. Mezi ně nepochybně patří zdravotní sestry a lékaři. Právě ti v současné době stojí v první linii. Naše média magazín Salonky a Východočeská televize V1 nepodávají jen pravidelné zpravodajství, ale také pomocnou ruku!

Dnes odpoledne jsme s „chutnou“ pomocí zavítali do Plicní kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové a pomohli tím tamnímu zdravotnickému personálu. „Jako média z Hradce Králové využíváme při této příležitosti sílu našich partnerství a chceme pomoci potřebným, zejména těm v první linii, kteří to mají nyní nejtěžší,“ prozradili pohnutky pomoci vydavatel uvedených médií Miloslav Bartoň.

Dnes byl v této souvislosti osloven podnik Chilli Táta Restaurant z Hradce Králové, který k rozvozu poskytl třicet burgerů. Kromě toho byly na místo dovezeny dobré vody a Coca-Coly. Rozvoz bude pokračovat také v pátek, tentokrát se může plicní klinika těšit na pizzy z hradecké restaurace Pizza Coloseum a na nealko nápoje z pivovaru Primátor Náchod.

„Pokud se tento způsob pomoci osvědčí, rádi v tom budeme pokračovat. Důležité a prioritní, jak už jsem řekl, je teď pomoci všem v první linii. Kromě toho chceme sestřičkám i lékařům udělat radost,“ uvedl Bartoň. A radost už personál kliniky, který tráví nyní v nemocnici dlouhé hodiny, dnes z naší návštěvy měl.

„Jsme za tuto pomoc velmi vděční, protože v dnešní době to už není samozřejmost a není to tak obvyklé jako při první vlně pandemie na jaře. Moc děkujeme. Ta doba je pro všechny velmi náročná a vážná. Chceme proto všechny poprosit o ohleduplnost,“ řekla nám zdravotní sestra Petra Martinovská, která upozornila, že zdravotníci, přestože mají doma rodiny s dětmi, tráví nyní v nemocnici spoustu hodin.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Patrik Jandejsek, Eva Půlová