Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

V Královéhradeckém kraji zůstanou školy i nadále otevřené

1. 10. 2020

page.Name
Královéhradecký kraj zřejmě školy v žádném z pěti okresů od pondělí 5. října neuzavře. Až na výjimky nebudou ale možné sportovní aktivity a výuka zpěvu. Uvedla to mluvčí Krajské hygienické stanice (KHS) v Hradci Králové Veronika Krejčí. O konkrétních opatřeních, která mají platit 14 dnů, ve čtvrtek rozhodovali s ohledem na epidemickou situaci krajští hygienici. Důvodem opatření je šířící se koronavirus.

"Od pondělí 5. října po dobu 14 dnů bude ve všech typech škol, s výjimkou škol mateřských, a ve školských zařízeních, jakou jsou například Domy dětí a mládeže či školní družiny, zakázána výuka zpěvu. Pokud jde o sportovní činnosti, bude zakázána jejich výuka ve všech typech škol, s výjimkou škol mateřských a prvního stupně základních škol," uvedla Krejčí.

Opatření vyhlášená hygieniky začínají platit v pondělí a měla by skončit 18. října ve 23:59.

Královéhradecký kraj i přes rostoucí počet nákaz stále patří k méně zasaženým regionům v ČR. "U většiny případů se dá i nadále zjistit zdroj nákazy," dodala Krejčí.

V republice již řada opatření platí, například povinnost nošení roušek v uzavřených prostorech. Pro zmírnění šíření koronaviru a zabezpečení fungování zdravotnického systému vláda ve středu schválila zavedení nouzového stavu, platit bude od pondělí 5. října na měsíc.

(ČTK)
Ilustrační foto: Jiří Novák