Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Veřejná doprava v hradeckém kraji bude od pondělí v prázdninovém režimu

16. 10. 2020

page.Name
Královéhradecký kraj od pondělí 19. října dočasně omezí vybrané spoje ve veřejné autobusové a železniční dopravě. Doprava přejde do takzvaného prázdninového režimu. Důvodem je uzavření škol, ke kterému přistoupila vláda kvůli rostoucímu šíření nemoci covid-19. Opatření potrvá do 1. listopadu, uvedlo hejtmanství.

Podle prázdninového jízdného řádu bude od pondělí 19. října až do odvolání jezdit i městská hromadná doprava ve stotisícovém Hradci Králové. Již od středy 14. října hradecká MHD zastavila provoz školních linek a všech výpomocných spojů, ode dneška zrušila provoz nočních linek.

Rozsah krajem objednávaných autobusových spojů v pracovních dnech se sníží o 3,8 procenta. Vedle toho se omezí i komerční dálková autobusová doprava u spojů ve směru na Prahu. Rozsah objednávaných železničních spojů v pracovních dnech se sníží o 2,9 procenta, o víkendu o 13 procent.

"Z důvodu uzavření škol od příštího týdne přejdeme obdobně jako na jaře na prázdninový režim. Cestující musí od pondělí 19. října počítat s menším počtem stávajících autobusových a železničních spojů," uvedl první náměstek hejtmana pro dopravu a budoucí hejtman Martin Červíček (ODS).

České dráhy uvedly, že v první fázi budou od 19. října omezené zejména školní a na ně navazující spoje. Od soboty 24. října pak dojde k dalšímu omezení u víkendových spojů. "Změna bude vycházet z dvouhodinového intervalu v úseku Hradec Králové - Trutnov, Broumov na základě vedení dálkových spojů linky R 10 Praha - Hradec Králové - Trutnov," uvedly ČD. Nabídka spojení pro cestující jedoucí do zaměstnání má zůstat zachována.

Informace o aktuálním dopravním spojení v kraji budou dostupné na portálu jízdních řádů www.idos.cz. "Dopravce jsme požádali o vylepení informací o změně jízdních řádů na jednotlivých autobusových zastávkách. O změnách ve vlakových spojích budou cestující informovat také České dráhy," uvedl Červíček. Cestující se také mohou informovat na infolince krajského integrovaného systému dopravy IREDO na telefonním čísle 491 580 333.

Rozhodnutí kraje navazuje na vládní nařízení o zrušení výuky na základních, středních, vyšších odborných a vysokých školách. "Jedná se o dílčí redukce, které nemají zásadní vliv na dopravní obslužnost v našem kraji. Přesto ale prosím o pochopení a trpělivost a o přizpůsobení se těmto dílčím redukcím, které budou platit v následujících 14 dnech," uvedl Červíček.

(ČTK)
Ilustrační foto: CDS Náchod