Úterý

18. června 2024

Nyní

24°

Zítra

21°

Svátek má

Královéhradecký kraj se stal druhým nejlepším Místem pro život v zemi

4. 9. 2020

page.Name
V souvislosti s projektem Místo pro život 2020, který vyhodnocuje životní podmínky v jednotlivých krajích republiky a snaží se upozorňovat na nejlepší regiony České republiky, porota na základě srovnávacího průzkumu udělila Královéhradeckému kraji druhé místo hned za Prahou. Po loňském prvenství je i letošní druhá příčka velkým úspěchem.

„Královéhradecký kraj nadále zůstává na špičce. K jeho největším přednostem patří dobrá bezpečnostní situace, nízká kriminalita, kvalitní zdravotní péče, dobré podmínky pro trávení volného času a čisté životní prostředí. To, že nás předběhla pouze Praha se svými nesrovnatelnými možnostmi pracovního uplatnění i trávení volného času, je skvělá vizitka pro nás všechny,“ uvedl radní pro regionální rozvoj Pavel Hečko, který dnes ocenění přebíral.

K dalším přednostem kraje podle průzkumu patří kvalitní sociální služby, nadprůměrný počet lékařů a lékárníků, nízká průměrná nemocnost nebo hustá síť knihoven. Prostor pro zlepšení naopak autoři výzkumu vidí v rozvoji občanské společnosti, zájmu občanů o aktivní účast v samosprávě nebo úspěšnosti studentů u státní maturitní zkoušky.

„Subjektivní spokojenost lidí se životem v kraji je dokonce vůbec nejvyšší z celé republiky. Obyvatelé jsou maximálně spokojeni jak se stavem životního prostředí, možnostmi volnočasových aktivit, tak třeba i s pracovními podmínkami,“ dodal k průzkumu referent tiskového oddělení kanceláře hejtmana Michal Friček.

(hyš-tz-mf)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: kr-kralovehradecky.cz