Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Nemocnice v Královéhradeckém kraji kvůli covidu omezily návštěvy

15. 9. 2020

page.Name
Fakultní nemocnice Hradec Králové, která je největší nemocnicí na východě Čech, v úterý kvůli růstu případů koronaviru omezila návštěvy u pacientů na dvě hodiny denně.

Ke každému pacientovi může přijít pouze jeden člověk v době od 15:00 do 17:00. "Výjimkou jsou návštěvy dětských pacientů a pacientů v terminálním stadiu. Nadále je také možná účast doprovodu rodičky u porodu," uvedla vedoucí oddělení nemocniční hygieny FN HK Lenka Hobzová. Omezení či zákaz návštěv vyhlásily i další nemocnice v kraji.

Oddělení fakultní nemocnice, kde leží pacienti s nemocí covid-19 a kde jsou vyhlášena karanténní opatření, jsou pro návštěvy uzavřena. "Případné vyhlášení plošného zákazu návštěv ve fakultní nemocnici se bude odvíjet od epidemiologické situace," uvedl mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Návštěvy musí mít při vstupu do objektů nemocnice ochranu úst a nosu, při vstupu na oddělení si musí vydezinfikovat ruce. "Na návštěvy by rozhodně neměli přicházet lidé s příznaky respiračních onemocnění, například teplotou či kašlem," uvedla nemocnice.

Omezení návštěv v minulých dnech vydaly i krajské nemocnice. V nemocnicích v Náchodě a v Rychnově nad Kněžnou jsou od pátku zakázány návštěvy na interních a chirurgických odděleních a dále na pracovištích nemocnic v Broumově a v Jaroměři. Na odděleních s povolenými návštěvami jsou návštěvní hodiny denně od 14:00 do 17:00. Kvůli růstu případů covidu náchodská nemocnice zrušila Den zdraví, který se měl konat 3. října.

Od soboty platí zákaz návštěv v nemocnici v Jičíně, a to na všech odděleních mimo oddělení šestinedělí. Výjimku ze zákazu návštěv mají blízcí pacientů v terminálním stádiu. Obdobné nařízení jako v Jičíně platí od 10. září v nemocnici Trutnov. Zákaz návštěv se v Trutnově nevztahuje na návštěvy u pacientů v terminálním stavu a u nezletilých pacientů. Zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních platí od soboty v nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem. V soukromé nemocnici ve Vrchlabí platí zákaz návštěv již od 31. července.

Nemocnice v Jičíně musela ve spolupráci s městem upravit příjezdovou trasu na covidové odběrové místo, protože lidé čekající na odběr dnes ráno a v pondělí ráno auty zablokovali kruhovou křižovatku u lipové aleje. "Od středy bude zakázán příjezd k nemocnici z kruhového objezdu Bolzanovou ulicí," řekl mluvčí radnice Jan Jireš. Bolzanova ulice bude jednosměrná směrem ke kruhovému objezdu. Lidé se k odběrovému místu dostanou z kruhové křižovatky ulicemi Čsl. armády, Argonská, Foersterova a Bolzanova. Trasa bude značena.

(ČTK)
Foto: Fakultní nemocnice Hradec Králové