Pondělí

22. července 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

Policie v Královéhradeckém kraji při kontrolách vrátila stovky řidičů

9. 3. 2021

page.Name
Policisté v Královéhradeckém kraji při kontrolách dodržování omezení pohybu za první týden platnosti opatření zabránili jízdě mezi okresy řidičům 657 aut. Policisté v kraji při kontrolách epidemických opatření udělali přes 32 600 kontrol, při nichž zjistili 1128 porušení vládních nařízení. Uvedla to mluvčí hradecké policie Eva Prachařová.

Z více než 1100 zjištěných přestupků policisté nejvíce z nich, a to 899, vyřešili domluvou. Pokutu policisté udělili ve 189 případech a 40 případů porušení nařízení oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Kromě dodržování protiepidemických opatření se policisté o uplynulém víkendu zaměřili i na dodržování pravidel provozu na silnicích. "Ačkoli byl na silnicích kraje citelně nižší provoz, policisté přistihli několik osob bez platného řidičského oprávnění, osoby pod vlivem omamných látek i řidiče, kteří své okolí ohrožovali nepřiměřeně rychlou jízdou," uvedla mluvčí.

Dodržování omezení pohybu v Královéhradeckém kraji od 1. března kontroluje několik stovek policistů. Při kontrolách jim pomáhá 20 příslušníků Celní správy ČR a více než 100 vojáků. Hlídky namátkově kontrolují vozidla a pohyb lidí nejen na hranicích okresů, ale po celém území kraje. O uplynulém víkendu policisté zesílili kontroly cestování do Krkonoš a Orlických hor.

V celé zemi od pondělí 1. března lidé nesmí cestovat mezi okresy, s výjimkou cest do zaměstnání, na úřad nebo k lékaři. Volný čas mohou lidé trávit pouze na území obce či města. Omezení mají platit do 21. března.

(ČTK)
Ilustrační foto