Neděle

26. května 2024

Nyní

10°

Zítra

13°

Svátek má

Číšník se usadil na TikToku. Jeho video má skoro 6 milionů zhlédnutí

9. 7. 2021

page.Name
Během karantény se spoustu lidí přesídlilo do virtuálního světa a sociální sítě zažily boom. Na TikTok zavítal i číšník z hradecké restaurace na Velkém náměstí. Daniel Kotek se domluvil s kamarádem, že se tam přihlásí a zkusí prorazit. A to se povedlo. Hned jedno z jeho prvních videí mělo po chvilce skoro půl milionu zhlédnutí.

"Tenkrát jsem vzal jednu scénu z filmu V síti a přidal k tomu záběr ze svatby Bohuše Matuše. Sešil jsem to dohromady a během pár minut to mělo přes 400 tisíc zhlédnutí a skočilo mi tam pět nebo šest tisíc sledujících. A na tom jsem stavěl," říká Daniel. Český TikTok má v tuto chvíli kolem 1,5 milionu uživatelů, takže jeho video viděl každý třetí člověk.  

"Původně jsme dělali takzvané vykrádačky - vzali jsme nějaké scény nebo videa, která už někdo natočil a přidali k tomu něco svého. Mladým lidem se líbí, když si člověk dělá z věcí srandu, takže tím jsme cílili na ně. Až potom jsem začal dělat svá videa." První z jeho vlastních videí byla reakce na člověka, který se na TikToku prezentuje jako takový šílenec. Takže Daniela napadlo, že mu ve videu podá Lexaurin. Video měl vytvořené za tři minuty a během pár chvilek ho zhlédlo přes půl milionu lidí. 

 

,,Už párkrát se stalo, že jsem trochu přešlápl a zablokovali mě na pár dní. Stačí, aby se video nelíbilo jednomu člověku a TikTok video přezkoumává. A když to neprojde, tak video klidně smažou a vy máte na pár dní utrum. Já jsem pravidla porušil už asi dvacetkrát a myslím si, že mě nahlašuje jeden a ten samý člověk,’’ říká Daniel a dodává, že často tráví na síti čas a sleduje videa, která si ukládá a pak na ně reaguje svým výtvorem. ,,Zvládnu se podívat klidně na tisíc videí denně a už když na nějaké koukám, tak vím, co udělám já. Pak jsou ale videa, která jsou spontánní a napadnou mě minutu před tím, než to natočím. A ty mají mnohem větší úspěch.’’ Nejúspěšnější video má ke dnešnímu dni 5,9 milionu zhlédnutí. 

 Plány do budoucna jsou pro Daniela jasné, chtěl by vytvořit své vlastní oblečení. ,,Já jsem tlustý a chci se také hezky oblékat a nikde na mě není oblečení, takže bych chtěl vytvořit své vlastní. V jednom videu jsem natáčel vyjádření k videu slečny, která říkala, že tlustý chlapy nemají testosteron. Řekl jsem ji tam, že nejsme tlustý, ale že jsme jako velbloudi. Špatně vydechujeme a vzduch se nám ukládá v břiše. Takže na tom tričku chci mít napsané, že nejsem tlustý, ale že mám velbloudí nemoc. A budou až od velikosti XL.’’ Ke svému plánu už našel firmu, která dělá trička i o velikosti 7XL a slečnu, která zařídí potisk. 

Takže pokud budete chtít, můžete si snad už brzy pořídit své vlastní velbloudí triko. 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz
Foto: Facebook Dáňa Kotek