Pátek

14. června 2024

Nyní

13°

Zítra

15°

Svátek má

Epidemie koronaviru v Královéhradeckém kraji v současnosti stagnuje

23. 7. 2021

page.Name
Epidemie koronaviru v Královéhradeckém kraji v posledních týdnech stagnuje. Ke čtvrtku 22. července za sedm dní přibylo 34 nákaz, za stejnou dobu o týden dříve 40 a před tím 28 a deset. Sedmidenní incidence je v kraji šest případů na 100.000 obyvatel, před týdnem byla na hodnotě sedm. Republikový průměr v pátek činil 14, vyplynulo z dat ministerstva zdravotnictví. Situace v nemocnicích v kraji je nadále klidná. Tento týden začalo v kraji fungovat první očkovací místo pro neobjednané, je v Jaroměři, další se chystají.

V Královéhradeckém kraji se v současnosti nákaza nejvíce šíří v okrese Rychnov nad Kněžnou, kde za posledních sedm dní přibylo na 100.000 obyvatel zhruba 14 nákaz, před týdnem devět. Lépe na tom jsou okresy Hradec Králové a Jičín, kde podle tohoto přepočtu přibylo shodně po šesti případech. Před týdnem to bylo na Hradecku deset a na Jičínsku sedm případů. Na Trutnovsku přibyly za posledních sedm dní na 100.000 obyvatel čtyři nákazy, o týden dříve sedm. Nejlépe je na tom okres Náchod, kde je sedmidenní incidence na trojce, stejně jako před týdnem, vyplynulo z údajů ministerstva.

Od začátku pandemie se v kraji nakazilo 104.828, 19 procent obyvatel kraje. Z nemoci se vyléčilo 103.042 lidí a 1811 zemřelo. Od 4. června v kraji v souvislosti s koronavirem nikdo nezemřel. Podle ministerstva zdravotnictví bylo v kraji dosud podáno 520.985 dávek vakcíny. Dvě dávky od začátku očkování dostalo 234.483 lidí, téměř 43 procent obyvatel kraje.

V Královéhradeckém kraji ve středu začalo fungovat první očkovací místo, kde se lze očkovat proti covidu-19 bez objednání. Je v poliklinice EDUMED v Jaroměři na Náchodsku. Další bude od pondělí 26. července v krajské nemocnici v Náchodě, příští týden má jedno začít fungovat také v OC Atrium v centru Hradce Králové.

V kraji začala jako první očkovat 2. ledna Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové. Očkuje se převážně ve zdravotnických zařízení a u praktických lékařů. Jediné očkovací centrum mimo nemocnice je v kulturním centru v Rychnově nad Kněžnou.

"Nepředpokládáme, že by tento měsíc mělo dojít ke změnám v počtu stávajících očkovacích míst," řekl koordinátor očkování a lékařský náměstek ředitele Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové Jaroslav Malý. V případě, že zájem o očkování výrazně klesne, podle něj rychnovské očkovací místo v kulturním centru se uzavře a přesune se do tamní nemocnice. "Není to ale na pořadu dne," dodal.

(ČTK)
Ilustrační foto: Michal Kriegler