Pondělí

24. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Kraj hlásí dostatek vakcíny pro nové zájemce o očkování

2. 7. 2021

page.Name
Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Očkuje se nadále na deseti místech a také v ordinacích praktických lékařů. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel. V tuto chvíli je navíc dostatek vakcín pro nové zájemce o očkování.

Po prvních měsících očkování, které očkovací místa v Královéhradeckém kraji zvládla výborně, je nyní dostatek vakcín pro nové zájemce o očkování. Na většině z desítky očkovacích míst je dostatek volných termínů, které mohou lidé využít a nechat se naočkovat ještě během letních měsíců.

Očkovací místa navíc nabízí možnost přeočkování už po 21 dnech. Kraj proto vyzývá všechny, kteří se chtějí nechat očkovat, ať neváhají a zaregistrují se na některém z méně vytížených očkovacích míst v regionu.

Podle aktuálních dat z 2. července je nejméně čekajících registrovaných zájemců na očkovacím místě ve Vrchlabí, dále potom v Náchodě, Jaroměři a Hořicích. Naopak nejvíce zaregistrovaných na očkování má Fakultní nemocnice Hradec Králové, kde na očkování čeká 4 082 zájemců. Denně nemocnice provede v průměru přes 1 100 vakcinací.

Počty registrovaných čekatelů na očkování a počty uvolněných nových termínů najdete na ockoreport.uzis.cz.

V kraji se očkuje na očkovacích místech v Hradci Králové, Náchodě, Trutnově, Jičíně, Rychnově nad Kněžnou, Hořicích, Dvoře Králové nad Labem, Jaroměři, Broumově a ve Vrchlabí.

Přehled očkovacích míst v kraji

Očkovací místo

Počet čekajících registrovaných zájemců

Počet uvolněných termínů za posledních 7 dnů

Vrchlabí 0 219
Náchod 1 1410
Jaroměř 14 1169
Hořice 45 388
Broumov 46 161
Dvůr Králové 208 394
Rychnov 389 732
Trutnov 831 553
Jičín 976 0
Hradec Králové 4082 2160


V Královéhradeckém kraji přibylo za sedm dní 11 nákaz

V Královéhradeckém kraji přibylo za uplynulý týden 11 případů nákaz covidem-19. V porovnání s předchozím týdnem to je o sedm případů více. Počty nových případů v kraji trvale klesaly od konce února, nyní se pokles zastavil, vyplývá z dnešních dat ministerstva zdravotnictví.

Hygienici nadále hodnotí epidemickou situaci v kraji jako klidnou. "Zaznamenáváme pouze jednotlivé případy onemocnění v rámci celého kraje. V několika případech bylo zachyceno podezření na delta mutaci po návratu ze zahraničí, konkrétně z Tuniska," řekla ČTK mluvčí Krajský hygienické stanice v Hradci Králové Veronika Krejčí.

(bog, tz-dle, ČTK)
redakce@salonkyhk.cz
Foto: Pavel Cajthaml