Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

V červnu na silnicích v hradeckém kraji zemřeli čtyři lidé, stejně jako loni

6. 7. 2021

page.Name
V červnu zemřeli při dopravních nehodách na silnicích v Královéhradeckém kraji čtyři lidé, stejně jako loni v červnu. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly 14 životů. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie.

V Hradci Králové 8. června zemřel sedmasedmdesátiletý řidič, který v Hradci Králové vjel autem na přejezd před osobní vlak. Vlak auto po střetu odmrštil do pole.

Úmrtím devětadvacetileté spolujezdkyně skončila 27. června před půlnocí v obci Zblov na Náchodsku havárie motocyklu, který řídil pětatřicetiletý zdrogovaný muž. Muž měl také do prosince 2027 úřady vyslovený zákaz řízení.

Do bilance červnových nehod v Královéhradeckém kraji je započítána i tragická nehoda z 9. června na 59. kilometru dálnice D11 ve směru na Hradec Králové, při níž zemřeli dva lidé. Ač se nehoda osobního auta stala nedaleko Žiželic na Kolínsku, evidována je pod dálničním oddělení Pravy, které spadá pod hradeckou policii.

Celkem se v červnu v kraji stalo 417 nehod, což bylo o 27 méně než loni. Při nehodách bylo 18 lidí těžce zraněno, 107 bylo zraněno lehce. Celková škoda byla vyčíslena na 29,2 milionu korun, což je pod ročním průměrem.

Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou bylo nedání přednosti. Nejvíce nehod se stalo v pátek 18. června, celkem 25.

Tabulka nehod podle okresů v červnu 2021:

Okres Počet nehod Počet mrtvých
Hradec Králové 131 1
Jičín 59 0
Náchod 78 1
Rychnov nad Kněžnou 55 0
Trutnov 88 0
Dálniční oddělení Pravy 6 2

Zdroj: statistiky Policie ČR

(ČTK)
Ilustrační foto: archiv