Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

15°

Zítra

18°

Svátek má

Papírnictví, dětské oblečení, obuv nebo farmářské trhy. Vláda řekla, co otevře

6. 4. 2021

page.Name
V pondělí 12. dubna by mohlo dojít na první rozvolnění pandemických restrikcí maloobchodního prodeje. Otevřít se mají například obchody s dětským oblečením a obuví, papírnictví, ale také farmářské trhy. Dnes to schválila vláda, informoval na Twitteru vicepremiér Karel Havlíček.

Malé obchody jsou s výjimkou krátkého předvánočního rozvolnění zavřené od 22. října. Nyní by se měly některé konečně otevřít. „Papírnictví, dětské oblečení a obuv, aby mohli rodiče v klidu poslat své děti do škol. A také čistírny a prádelny, farmářské trhy, zámečnictví, opravny zařízení pro domácnosti nebo prodej náhradních dílů pro auta,“ oznámil ministr Havlíček.

Zoologické a botanické zahrady budou smět obnovit provoz ve venkovních prostorách, naplnit ale můžou maximálně pětinu kapacity.

Vláda nyní řeší možnost návratu dětí do škol. Podle návrhů ministra školství Roberta Plagy a ministra zdravotnictví Jana Blatného by se mohli v pondělí 12. dubna vrátit do lavic žáci prvního stupně základních škol, a do mateřských škol předškoláci.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Grafika: Michal Kriegler