Úterý

27. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Policie v Královéhradeckém kraji vrátila z hranic okresů téměř 2000 řidičů

13. 4. 2021

page.Name
Policie v Královéhradeckém kraji za dobu omezení cestování mezi okresy od 1. března do 11. dubna vrátila z hranic okresů 1925 řidičů. Policisté v kraji za toto období covidových restrikcí zaznamenali 7221 porušení protiepidemických opatření nařízených vládou a udělili za ně 3845 pokut. Dalších 2964 přestupků řešili domluvou a 412 případů oznámili správnímu orgánu. Uvedla to mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

Policie v Královéhradeckém kraji v březnu na začátku dubna ohledně dodržování všech protiepidemických opatření udělala 176.775 kontrol lidí a objektů. Každá čtyřiadvacátá kontrola tak skončila odhaleným prohřeškem. Z hranic okresů policie v průměru vrátila denně 46 aut. O víkendech se policisté zaměřovali především na řidiče cestující do Krkonoš a Orlických hor.

Dodržování omezení pohybu a dalších nařízení v Královéhradeckém kraji denně kontrolovalo několik stovek policistů. Do smíšených hlídek se k nim připojovalo 20 příslušníků Celní správy ČR a více než 100 vojáků.

Při kontrolách se zaměřovali nejen na záležitosti vládních epidemických nařízení. Například odhalili a následně zajistili několik cizinců, kteří v ČR pobývali nelegálně. "Dále jsme při kontrolách na hranicích okresů zjistili i řidiče pod vlivem alkoholu nebo jsme také odhalili i muže, kterému byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel, či muže v pátrání," uvedla Vlčková.

V březnu a v první dekádě dubna zatím platila nejpřísnější protiepidemická opatření. Byl zakázaný pohyb mimo okres bydliště kromě cesty do práce, k lékaři či dalších výjimek. Vláda také zavřela školky i zbývající otevřené školy. S nedělním koncem nouzového stavu také skončil zákaz nočního vycházení.

(ČTK)
Ilustrační foto: Archiv