Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

16°

Zítra

18°

Svátek má

Už od pátku se lidé starší osmdesáti let mohou přihlásit na očkování

13. 1. 2021

page.Name
Obyvatelé Královéhradeckého kraje starší 80 let, kdy tato věková kategorie patří mezi rizikové, budou už brzy očkováni proti nákaze covid-19. Už v pátek se se měl pro ně spustit centrální registrační systém na očkování. Po registraci si lidé podle dalších pokynů zarezervují termín a pak se budou moci nechat očkovat na jednom ze sedmi současných očkovacích místech regionu.

Jak uvedl hejtman Martin Červíček, cílem je bezodkladně aplikovat všechny vakcíny, které do kraje přijdou. V prvním čtvrtletí roku je od státu přislíbeno zhruba 62 tisíc dávek – v lednu 14 tisíc, v únoru 18 a v březnu 30 tisíc dávek vakcíny. V současné době probíhá očkování zdravotníků, rizikových pacientů v nemocnicích a také klientů a personálu v domovech pro seniory.

„V souladu s očkovací strategií České republiky předpokládáme, že i v našem kraji začneme očkovat osoby starší 80 let, které se zaregistrují a následně se podle pokynů objednají v rezervačním systému. Očkovat se budou moci nechat na jednom ze sedmi zřízených očkovacích míst v nemocnicích v Hradci Králové, Náchodě, Trutnově, Jičíně, Dvoře Králové nad Labem, Rychnově nad Kněžnou a také ve Vrchlabí,“ potvrdil hejtman.

Od 15. ledna by registrační systém měl umožnit registrovat se na očkování osobám starším 80 let. Předpokládá se, že se lidé mladší 80 let a ostatní skupiny budou moci zaregistrovat od 1. února. Předpokládá se, že na začátku druhého čtvrtletí by mělo začít očkování i další veřejnosti v návaznosti na spuštění registračního systému.

„Máme přislíbeno, že každý měsíc dostaneme dodávku zhruba 100 tisíc dávek vakcíny. Do této fáze by se měla zapojit už i velká očkovací centra, která plánujeme zřídit pravděpodobně v každém okrese. Předpokládáme, že nám v jejich provozu pomohou zdravotníci nejenom z našich nemocnic. O konkrétních místech, podmínkách a o spuštění budeme veřejnost včas informovat,“ dodal Červíček.

Kromě stránek ministerstva zdravotnictví lidé budou postupně nacházet informace o očkování také na webové adrese koronavirus.kr-kralovehradecky.cz. Po spuštění centrálního registračního systému zde bude i uveden odkaz na registraci. Lidé získají informace či pomoc s registrací na centrální informační lince ke koronaviru 1221.

(hyš, tz-dl)
hynek@salonkyhk.cz