Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

16°

Zítra

18°

Svátek má

Východočeští šťastlivci. V kraji loni Sazka „vyrobila“ 8 nových milionářů

5. 1. 2021

page.Name
Epidemie koronaviru v loňském roce negativně ovlivnila život většiny obyvatel České republiky. Přesto někteří lidé budou na rok 2020 vzpomínat s příjemným pocitem, protože vyhráli ve Sportce a dalších hrách od Sazky nemalé peníze. Ze statistik poskytnutých webu Vrchlabinky.cz touto loterijní společností vyplývá, že v Královéhradeckém kraji loni více než milion korun vyhrálo osm lidí a dalších 39 lidí si svůj rozpočet vylepšilo o výhru 100 až 999 tisíc korun.

V celé České republice loni u Sazky vyhrálo více než jeden milion korun celkem 155 lidí, kteří si rozdělili přes 1,2 miliardy korun. Statisíce lidí pak vyhrálo menší částky. „Společnost Sazka v loňském roce vyplatila dohromady téměř 54 milionů výher ve výši 8,1 miliardy korun,“ uvedl její mluvčí Václav Friedmann.

Sázejícím v Královéhradeckém kraji se v porovnání se sousedními stejně velkými kraji dařilo nejvíce. V Libereckém kraji si výhru vyšší než milion korun připsalo 7 sázejících a dalších 28 tipérů vyhrálo částku od 100 do 999 tisíc korun, v Pardubickém kraje se pak milionářem stali 3 sázející a dalších 26 jich pak vyhrálo 100 až 999 tisíc korun.

Zdroj: Sazka

Ze statistik je patrné, že nejúspěšnějším krajem bylo hlavní město Praha, nicméně úplně nejvíce vysokých výher vzešlo z tipování losovaných čísel na internetu, u nichž není možné přesně lokalizovat domicil úspěšného sázkaře.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: screen z losování Sportky, Sazka