Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

Domovy seniorů v hradeckém kraji zatím k omezování návštěv nepřistoupily

2. 11. 2021

page.Name
Domovy pro seniory a další sociální zařízení v Královéhradeckém kraji k omezení návštěv zatím nepřistupují. Situace v pobytových sociálních službách v kraji je nadále stabilizovaná. Uvedli to zástupci hejtmanství. Návštěvy musí mít ochranu dýchacích cest a předložit potvrzení o bezinfekčnosti, očkování nebo prodělání covidu-19.

"V tuto chvíli zařízení nepřistupují k omezení návštěv, platí ale režimová opatření," řekl mluvčí kraje Dan Lechmann.

Například největší krajský domov pro seniory U Biřičky v Hradci Králové umožňuje návštěvy v určený čas. Návštěvy tam mohou chodit maximálně ve dvojicích, vyplňují vstupní formulář a jsou vizuálně označené páskou tak, aby personál věděl, že prošli kontrolou.

"Aktuálně žádný z klientů domovů pro seniory není covid pozitivní a žádné zařízení není v karanténě. Očkováno proti covidu-19 je 88 procent klientů domovů, většina z nich má navíc zájem o posilující dávku vakcíny," řekl Lechmann.

Šíření epidemie koronaviru v Královéhradeckém kraji je aktuálně druhé nejpomalejší v ČR hned po Karlovarském kraji. V Královéhradeckém kraji byla dnes incidence, tedy počet nakažených na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, na hodnotě 152, v Karlovarském kraj měl dnes incidenci na hodnotě 119, vyplynulo z údajů n webu ministerstva zdravotnictví.

Podle ministerstva bylo v kraji s přibližně 549.400 obyvateli dosud spotřebováno 636.344 dávek vakcíny, z toho prvních dávek bylo podáno 321.056, druhých 303.654 a posilovacích, třetích 11.634. Podle vedení kraje má dokončené očkování ve věkové kategorii nad 16 let zhruba 69 procent obyvatel kraje.

(ČTK)
Ilustrační foto: Domov u Biřičky Hradec Králové