Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Horská střediska v Královéhradeckém kraji zaplnily tisíce návštěvníků

31. 12. 2021

page.Name
Horská střediska v Královéhradeckém kraji zaplnily tisíce lyžařů a lidí, kteří přijeli do hor strávit konec roku. Přes nynější oblevu nabízejí největší lyžařské areály v Krkonoších a v Orlických horách dobré podmínky. Na uměle zasněžovaných sjezdovkách leží od 30 do 90 centimetrů sněhu. Teploty nad bodem mrazu by měly na horách trvat do začátku příštího týdne.

Například v Peci pod Sněžkou byla ve čtvrtek dopoledne u sjezdovek zaplněna všechna parkoviště. Strážníci v centru střediska řídili dopravu a neukázněným řidičům dávali pokuty za nesprávné parkování. Na hlavních lanovkách v Peci pod Sněžkou se dopoledne lyžovalo bez front.

V pěti střediscích krkonošského SkiResortu Černá hora - Pec mají lyžaři k dispozici 34 kilometrů sjezdových tratí, v provozu je osm lanovek a 24 vleků. Večerní lyžování je na sjezdovkách Protěž na Černé hoře a Javor a U lesa v Peci pod Sněžkou. V provozu je také lyžařský přejezd SkiTour z Černé hory do Pece pod Sněžkou. Na Černé hoře a v Peci pod Sněžkou mají běžkaři upraveno asi 30 kilometrů tras.

V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn je otevřeno asi 16 kilometrů sjezdovek s 35 až 60 centimetry sněhu. Večerní lyžování je na sjezdovce Hromovka. V provozu je ve skiareálu pět lanovek a čtyři vleky.

Ve středních a východních Krkonoších se dále lyžuje v Mladých Bukách, Malé Úpě, Herlíkovicích, Žacléři, Dolním Dvoře, ve Strážném a na Kněžickém vrchu.

V provozu jsou také hlavní střediska Orlických hor v Deštném a v Říčkách. "Teplota se vyhoupla lehce nad nulu. Nicméně sjezdovky jsou dobře připravené, leží na nich dostatečná vrstva 60 až 90 centimetrů převážně technického sněhu. V provozu je šestisedačková lanovka a vlek," uvedli vlekaři z Říček.

Sněhu je na hřebenech Krkonoš asi 50 centimetrů a platí nejnižší první stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. V nejvyšších partiích Orlických hor je zhruba 30 centimetrů sněhu.

(ČTK)
Ilustrační foto: Jiří Štefek