Neděle

21. dubna 2024

Nyní

-5°

Zítra

-4°

Svátek má

Mým největším přáním je, abych mohla vidět Ježíška

1. 12. 2021

Valentýnka Bečková je osmiletá usměvavá herečka, která zářila už v několika známých filmech po boku slavných herců. Rodačku z Hradce Králové si oblíbili režiséři i producenti z celé republiky. Není tedy divu, že je čím dál více obsazovaná. V podcastu Salonek si s dívenkou, kterou mnozí přirovnávají k dětské hvězdě Tomášovi Holému, si redaktorka Tereza Karanská povídala nejen o tomto srovnání, ale také například o prvním natáčení, nervozitě nebo filmu Přání Ježíškovi.

Romantická komedie režisérky Marty Ferencové je Valentýnky nejnovějším filmem, který aktuálně běží v kinech. Vánoce jsou oblíbeným obdobím i mladičké herečky, která má naprosto jasno ve svých přáních.

„Já si letos přeji nějaké dárky, ale nejsou pro mě úplně důležité. Mým největším přáním je, abych mohla vidět Ježíška. Klidně ať k nám přijde jako poslední, aby nemusel spěchat, ale abych ho mohla aspoň zahlédnout. Já se s ním nemusím fotit a posílat to kámoškám, jen ho chci sama vidět,“ rozpovídala se talentovaná dětská herečka. Rozhovor s ní i její maminkou Evou si můžete zároveň přečíst v prosincovém vydání magazínu Salonky.

Valentýnka se k filmovým rolím dostala přes natáčení reklam. V té první vystupovala jako makeupistka. „Bylo tam vlastně ukázané, jak to vypadá na natáčení, ale všechny role hrály děti,“ vzpomínala a dodala, že před natáčením ji ani moc nesvírala nervozita. I když to bylo poprvé. „No, možná jen trochu v autě, ale potom už ne,“ usmála se.

Ondřej Vetchý, Eliška Balcerová, Vica Kerekes, Petra Hřebíčková, Tomáš Klus a další. To je namátkou pár známých herců, po jejichž boku malá slečna z města pod Bílou věží již vystupovala při natáčení. „Vůbec nedokážu říct, s kým mě to bavilo nejvíc. Všichni jsou skvělí a vždy to byla sranda,“ hlásila nová naděje českého filmu v našem podcastu, která za pár dní měla mít na plátnech kin premiéru jako princezna Johanka v pohádce Tajemství staré bambitky 2. Ta však byla odložena na příští rok.

„Až budu starší, chtěla bych si zahrát královnu, ale taky čarodějnici, protože mě láká to, jak lítají. Lítání bych si chtěla ve filmu zkusit,“ vyslovila malá Vája jedno ze svých přání.

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz
Foto: Michal Bogáň