Neděle

23. června 2024

Nyní

11°

Zítra

11°

Svátek má

Pokračování rodinné tradice. V Česku vzniká nový stavební holding

13. 12. 2021 Komerční sdělení

page.Name
Potomci zakladatelů stavebního konsorcia enteria přichází na trh se skupinou ventio, jejímž cílem je posunout české stavebnictví v oblasti projektování, technologií a ekologického nakládání s materiály. V nově vznikajícím holdingu tak propojí již dříve vlastněnou pětici projekčních společností, které doplňují nové akvizice z oblasti developmentu a odpadového hospodářství.

Když před třiceti lety vznikaly nejstarší společnosti nynějšího stavebního koncernu enteria, ještě toho o podnikání mnoho nevěděli. Dnes, potomci zakladatelů jednoho z největších stavebních holdingů plně vlastněných českým kapitálem, stojí v čele nového uskupení firem, které má neméně velké ambice. „Chceme stavět na hodnotách, na kterých jsme vyrůstali a zároveň přicházet s moderními řešeními, které český stavební trh jednoznačně potřebuje. Holding ventio je proto logickým pokračováním našich aktivit,“ popisuje předseda představenstva, Ondřej Joska.


Ondřej Joska.

Nově vznikající společenství firem se zaměří na budování silné projekční sítě v oborech pozemního a dopravního stavitelství a rozvíjet se chce i v rámci projekce vodohospodářských staveb. „Důležitou součástí naší strategie je technologický rozvoj a modernizace projekční činnosti, například prostřednictvím technologie BIM,“ přibližuje Joska. Společnost navíc buduje vlastní středisko vývoje řídicích technologických systémů pro drážní dopravu, které již v provozu využívá například Dopravní podnik Ostrava.

Nejen technologie, ale i udržitelnost a efektivní nakládání s materiály jsou pro ventio důležitá témata. S trojicí recyklačních areálů chce pomoci vracet stavební odpad zpět k dalšímu využití. „Díky novým akvizicím v oblasti odpadového hospodářství posilujeme v činnostech, které jsme doposud byli nuceni řešit externími dodavateli,“ uvádí Ondřej Joska.

 

Skupina chce rozvíjet své působení i na poli developerských aktivit a vytvářet tak nová místa pro život, práci i průmyslovou činnost. Šetrný a chytrý přístup k developerským projektům je důležitým aspektem směřování skupiny ventio.

„Chceme si zachovat, pro nás tak důležitý, respekt k zaměstnancům i k prostředí, ve kterém podnikáme a spolupracovat v rámci obou holdingů na dlouhodobě udržitelné strategii. Po vzoru našich otců budujeme společnost, která je plně v rukou českých akcionářů a usilujeme o to, aby jí zůstala i nadále,“ vysvětluje filosofii společnosti Ondřej Joska.