Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

15°

Zítra

18°

Svátek má

Hasiči z celého Královéhradeckého kraje si převzali svá ocenění

1. 10. 2021

page.Name
Stadion Hasičské záchranné služby v Hradci Králové má za sebou tři slavnostní události během jednoho dne. Na zrekonstruované ploše si příslušníci Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje převzali svá ocenění, noví příslušníci složili slib a slavnostně se ukončila další etapa rekonstrukce celého stadionu.

Ocenění příslušníci si odnesli medaile nejen za práci během pandemie, při které pomáhali v odběrových centrech a na spoustu dalších frontách, ale i za dlouhodobou činnost, kterou pomáhají šířit dobré jméno hasičského sboru. ,,Já jsem rád, že máme tu možnost ocenit ty, kteří odsloužili jistou dobu v rámci sboru. Za to jim všichni moc děkujeme a vážíme si jich. Spojení této události s nástupem dalších sil je o to příjemnější, protože chceme posílit naše sbory a děláme vše pro to, aby byli všichni spokojení,'' komentoval slavnostní událost ministr vnitra Jan Hamáček, který sám medaile předal. 

Celou událost doplnilo slavnostní ukončení další etapy rekonstrukce stadionu, na kterém hasiči trénují. V této etapě se postavila nová tribuna, která má kapacitu 156 míst, rozhlasovou místnost a dva skladové prostory. Zároveň byly zpevněny příjezdové komunikace a vykopaly se dvě studny na zavlažování. ,,Asi se všichni shodneme na tom, že připravenost a výcvik, je nedílnou součástí služby hasičů. A abychom se vždy dočkali toho, že se nám vrátí domů k rodinám zdraví tak, jak si to všichni přejeme, tak ta fyzická připravenost je tím nejdůležitějším, co jim můžeme k výkonu poskytnout,'' říká hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček. 

,,Já jsem velmi rád, že hasičská služba v našem kraji a v našem městě funguje tak, jak funguje a že se na její příslušníky můžeme vždy spolehnout. A to nejen v případě neštěstí, která postihují naše občany, ale samozřejmě jejich pomoc při pandemii byla nezastupitelná. Jako zcela logické uznání jejich práce je právě přispění města na vybudování tohoto krásného stadionu, kde mohou probíhat nejen soutěže, ale především tréninky hasičů,'' dodává primátor města Hradec Králové Alexandr Hrabálek. 

Tereza Karanská
redakce@salonky.cz
tereza@salonkyhk.cz