Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Cítím se být úspěšnou ve své profesi, řekla první dáma českého zemědělství

28. 8. 2021

page.Name
Monika Nebeská je neobyčejně úspěšná žena. Řadu let řídí Zemědělské družstvo Všestary nedaleko Hradce Králové a prestižní magazín Forbes ji letos v rámci žebříčku Nejvlivnější ženy Česka zařadil do exkluzivního výběru 150 nejvlivnějších žen.

„Ano, cítím se být úspěšnou ve své profesi, protože jsem spolu s mým týmem vybudovala v Zemědělském družstvu Všestary moderní a stabilní podnik, který přináší práci nejen více než stovce zaměstnanců a produkuje kvalitní české potraviny, ale také ovlivňuje i tvář krajiny a vůbec život v regionu,“ řekla v rozhovoru pro zářijový magazín Salonky žena ověnčená řadou cen.

Je například nositelkou čestného titulu Lady Pro, který uděluje Panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko – technickou spolupráci. Dnes jsme se za Monikou Nebeskou vypravili na její pracoviště do všestarské části Rozběřice s fotografem Ondřejem Litterou. Bez váhání se s námi vypravila k obrovským stohům s obilnými balíky slámy, kde fotografovi ochotně pózovala.

Magazín nenabídne pouze rozhovor uvnitř magazínu, ale tato úspěšná žena ozdobí i jeho titulní stranu. Při focení byla velmi trpělivá a po návratu na její pracoviště se ještě nechala vyfotografovat u zemědělské techniky. První dáma českého zemědělství, jak je často titulována, je na toto oslovení patřičně hrdá a říká se jí tak poprávu.

„Stala jsem se historicky první ženou v České republice v pozici předsedkyně představenstva zemědělského družstva. Naše družstvo s ročním obratem více než 500 milionů korun obhospodařuje téměř 3300 hektarů půdy. Jsme producentem řady různými cenami ověnčených plodin, z nichž nejznámější je asi Všestarská cibule,“ sdělila. Těšte se tedy na rozhovor s Monikou Nebeskou v zářijovém magzínu Salonky. Už brzy!

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz