Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

Hasiči v kraji rozvezli téměř 223 tisíc testů pro testování školáků

28. 8. 2021

page.Name
Hasiči v Královéhradeckém kraji tento týden rozvezli téměř 223.000 testovacích sad pro antigenní testování školáků a studentů středních škol. Testy rozvezli auty z centrální stanice v Hradci Králové. Uvedla to mluvčí hasičů Martina Götzová.

Testy hasiči rozvezli na 15 městských úřadů obcí s rozšířenou působností nebo do vybraných středních škol. Další distribuci zajistí jednotlivé úřady či střední školy.

Nejvíce testů směřovalo do oblasti obce s rozšířenou působností Hradec Králové, a to přes 65.000. Nejnižších přes 5000 testovacích sad hasiči odvezli do Broumova. "Klíč k rozdělení testů sestavil krajský úřad," uvedla mluvčí.

Povinné testování se na školách uskuteční 1., 6. a 9. září. Prvňáčci se budou testovat místo prvního dne ve škole až 2. září. Testovat se nemusí děti očkované nebo ty, které koronavirus prodělaly a od nákazy u nich neuplynulo ještě 180 dní.

Žáci, kteří odmítnou testování a nejsou očkovaní ani covid-19 neprodělali, musí mít na základních školách při výuce roušku a na středních školách respirátor. Nesmějí zpívat a cvičit v uzavřených prostorách.

Testování ve školách může být v případě nepříznivé epidemické situace prodlouženo.

(ČTK)
Ilustrační foto: Jiří Novák